Завантаження ...
Новобудови Києва

Вознесіння Господнє 2024 року: дата святкування, історія та традиції

 Вознесіння Господнє 2024 року: дата святкування, історія та традиції фото

Вознесіння Господнє — одне з найважливіших свят у християнстві, яке символізує подію, коли Ісус Христос перед очима своїх учнів-апостолів піднявся на Небо. Чи змінилася дата святкування з переходом на новоюліанський календар?

Від 1 вересня 2023 року Православна Церква України (ПЦУ) та Українська Греко-Католицька Церква (УГКЦ) перейшли на новоюліанський календар. Це призвело до зміщення дат більшості свят на 13 днів раніше. Проте, чи стосується це зміна Вознесіння Господнього?

Дата Вознесіння Господнього у 2024 році

Дата святкування Вознесіння Господнього прив'язана до Великодня, який святкується на 40-й день після Воскресіння Ісуса Христа. Оскільки зміна календаря не вплинула на дату Великодня, то і Вознесіння Господнє залишилося на старому місці. У 2024 році християни східного обряду в Україні святкуватимуть Великдень 5 травня, а західного — 31 березня. Відповідно, Вознесіння Господнє святкуватиметься 13 червня для східного обряду та 9 травня для західного.

Що означає свято Вознесіння Господнє

Згідно з Біблією, після свого Воскресіння Ісус Христос ще 40 днів перебував на землі серед апостолів, розповідаючи їм про Царство Боже. Після цього Він зібрав своїх учнів біля Єрусалима на горі Елеон, благословив їх і вознісся на Небо. Пізніше до апостолів явилися два янголи, які повідомили, що в майбутньому Христос повернеться на землю, щоб судити живих і мертвих.

Сьогодні паломники з усіх куточків світу відправляються до Єрусалима, щоб піднятися на гору Елеон. Там, у монастирі, можна побачити відбиток ноги Ісуса, який Він залишив, коли возносився на Небо. Цього дня в храмах проводять святкові богослужіння, під час яких віряни моляться за спасіння душі.

Як правильно вітатися на Вознесіння Господнє

На Вознесіння Господнє віряни повертаються до звичного привітання "Слава Ісусу Христу!", на яке потрібно відповісти "Навіки Слава!". Це відрізняється від привітань на інші великі свята, такі як Різдво чи Великдень, коли вживаються інші формули.

Молитва на Вознесіння для захисту воїнів

Вознесіння Господнє — це не лише свято піднесення Ісуса на Небо, але й нагадування про Його велику силу та милість. У цей день особливо актуальною є молитва за мир та захист, особливо для воїнів, які боронять Батьківщину.

Молитва на Вознесіння:

Всемилостивий Господи, великий і благословенний, ми звертаємося до Тебе цього дня з молитвою про мир та захист від біди. Вознесіння Твоє нагадує нам про Твою велику силу і владу.

Ми молимо Тебе, Господи, даруй мир і перемогу нашій країні. Утверди серця людей у любові, милосерді та справедливості. Допоможи нам подолати цей темний час і зберегти свої серця у чистоті.

Просимо Тебе, Господи, збережи нас від біди, нещасть і страждань. Нехай Твоя милість і благодать покриють нас і нашу землю, і під Твоїм покровом ми будемо непохитними перед всілякими спокусами та небезпеками.

Даруй нам мудрість і силу, щоб протистояти злу та поширювати Твою любов і мир. Нехай наші діяння будуть наповнені Твоїм світлом, щоб ми стали джерелом надії та втіхи для інших. Благослови наших воїнів, які щодня стоять на варті свободи та безпеки нашої країни. Нехай Твої ангели, Господи, охороняють їх, а Твоє благословення буде з ними.

Ми просимо Тебе про припинення війни, про перемогу нашої країни та мир. Даруй нам благодать, Боже. Прийми нашу молитву, Господи, милосердний, і нехай будуть почуті наші прохання. Нехай Вознесіння Твоє наповнює наші серця вірою, надією та любов'ю, і нехай мир та захист будуть з нами у всі дні нашого життя. В ім'я Отця і Сина і Святого Духа, Амінь.

Вознесіння Господнє є важливим святом, яке має глибокий духовний зміст і нагадує про вічні цінності, такі як мир, любов та надія. Нехай цей день принесе всім віруючим натхнення та підтримку у важкі часи.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: