Учені з’ясували, чому борода може бути бруднішою за собаку

Бороди можуть містити більше мікробів, ніж навіть шерсть собак чи сидіння унітазу, але це не означає, що вони шкідливі — головне, правильно доглядати.

Бороди можуть містити більше мікробів, ніж навіть шерсть собак чи сидіння унітазу, але це не означає, що вони шкідливі — головне, правильно доглядати.

Про це повідомляє видання Science Alert з посиланням на низку міжнародних досліджень.

Чому борода приваблює бактерії

Борода створює тепле і вологе середовище, у якому добре «почуваються» мікроби. У волоссі можуть затримуватись часточки їжі, пил, жир, а разом з ними — і різні бактерії. Зокрема, в окремих випадках учені виявляли золотистий стафілокок, який іноді спричиняє шкірні інфекції.

Один експеримент навіть засвідчив, що у бородах більше бактерій, ніж у шерсті собак, які проходили обстеження в клініках. Але не все так страшно.

Міфи про брудну бороду спростували

Хоч дослідження й фіксують наявність бактерій, ризики переоцінені. Наприклад, у лікарнях не виявили, що лікарі з бородами поширюють інфекції більше, ніж ті, хто голиться. Ба більше — деякі дослідження показали, що саме у бородатих чоловіків рідше зустрічається золотистий стафілокок.

Дерматологи заспокоюють: усе залежить не від форми бороди, а від догляду.

Як доглядати за бородою правильно

Лікарі рекомендують мити бороду щодня, особливо після їжі, зволожувати шкіру під нею, вичісувати й регулярно підстригати. Нехтування цими простими порадами може призвести до подразнень, лупи чи навіть появи вошей.

«Добре доглянута борода не становить ризику — головне, не забувати про гігієну», — наголошують фахівці.

Тож бороди — це не страшно

Якщо ви ретельно доглядаєте за своєю бородою, турбуватись немає про що. Наявність бактерій ще не означає небезпеку — адже мікроорганізми є всюди, навіть на нашій шкірі без бороди.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: