Завантаження ...
Новобудови Києва

Хорова капела «Натхнення» − це цінний скарб

У День міста відзначив свій 15-річний ювілей творчий колектив міського відділу культури, національностей та релігій − народна хорова капела «Натхнення». 2 червня в залі ДШМ відбувся їх великий творчий вечір. Недаремно музикознавці стверджують, що хорова музика – це наш український код ідентичності.

У День міста відзначив свій 15-річний ювілей творчий колектив міського відділу культури, національностей та релігій − народна хорова капела «Натхнення».

2 червня в залі ДШМ відбувся їх великий творчий вечір. Недаремно музикознавці стверджують, що хорова музика – це наш український код ідентичності. У залі зібралося багато шанувальників хорового співу. За традицією свій виступ хоровий колектив розпочав з духовного гімну України «Боже великий, єдиний».
 

 
Коли чоловічий гурт співав «Мамина коса», то у глядачів на очах бриніли сльози. Запалила зал пісня «Верховино, світку ти наш» разом із солістом Іваном Берізкою. У творчому доробку колективу – пісні українські, англійські, російські, іспанські, до того ж – мовою оригіналу! Усього себе віддає улюбленій справі художній керівник капели Дмитро Приходчук. Він переконаний, що в житті треба займатися улюбленою справою та із захопленням розповідає, що хор тримується на плаву за рахунок ентузіазму співаків, у яких душа вимагає творчого самовираження. У нього багатий творчий, освітній і виконавський досвід. Він 10 років керує колективом, а перші п’ять – сам співав разом із «Нахненням» у новонародженому колективі, який створила така ж натхненна в творчості Наталія Левіна.

Глядачі оваціями супроводжували кожну пісню, а їх у репертуарі прозвучало чимало. Це і духовна музика – «Трисвятоє», «Во Царствіі Твоєм…», Miserere, українські народні пісні «Ой там, за лісочком», «Косив косар сіно». Колектив гідно презентував свою виконавську майстерність. Для розширення аудиторії він намагається поєднувати класичні академічні твори з доступними легкими жанрами. Причарував слухача легкістю виконання твір Gota Педера Карлссона. Завершився ювілейний вечір твором BabaYetu, який звучить в усьому світі. Оригінал пісні представляє собою молитву «Отче наш» мовою суахілі.

Розширили святкову програму ювілярів їх друзі та партнери по творчості – зразковий дитячий хор «Дзвони сонця» (керівник – О. Фадеєва) ДШМ, музичне тріо Notabene (ДШМ) та квартет «Вітамін» (м. Чернігів).

У фіналі зустрічі начальник відділу культури, національностей та релігій Ніна Баришевська під оплески глядачів висловила слова вдячності колективу, його керівнику Дмитру Приходчуку та хормейстеру Оксані Приходчук, вручила учасникам хору грамоти міського голови, подяки міського відділу культури, а також подарункові сертифікати від «Watsons–Україна» і святковий пиріг від магазину «Колобок».
 

 

Хорова капела «Натхнення» – це цінний скарб Славутича!


Людмила ЛЮБИВА

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: