Завантаження ...
Новобудови Києва

Ми даруємо духовність і добро

Сучасні бібліотеки – це координаційні центри з обслуговування жителів місцевої громади та міжособистісного спілкування, осередки інформації, інтелектуального, духовного, морального, естетичного розвитку сучасного громадянина. Але що таке бібліотека сьогодні?...

 

Сучасні бібліотеки – це координаційні центри з обслуговування жителів місцевої громади та міжособистісного спілкування, осередки інформації, інтелектуального, духовного, морального, естетичного розвитку сучасного громадянина. Але що таке бібліотека сьогодні? Якою вона є в час науково-технічного прогресу і що ми, її працівники, можемо зробити для покращення іміджу своїх закладів?

Наша перша бібліотека розпочала свою роботу в селищі Лісне в 1987 році. Її користувачами стали будівельники всієї великої країни, що приїхали будувати нове місто енергетиків. У самому ж місті Славутич бібліотека для жителів запрацювала у вересні 1988 р., і була це міська бібліотека для дорослих. Та вже через місяць зустрічала своїх маленьких читачів і бібліотека для дітей. Із перших днів до лав працівників цих закладів прийшли висококваліфіковані, віддані своїй справі професіонали, більшість з яких працює в колективі й по сьогодні.
 


Серед них і перший бібліотекар нашого міста Олена Олександрівна Янченко, яка продовжує самовіддано працювати бібліографом ЗБІЦу. На сьогоднішній день до мережі Славутицької Центральної бібліотечної системи (ЦБС) входить три бібліотеки: 


▪ Загальноміський бібліотечно-інформаційний центр
▪ Бібліотечно-інформаційний центр для дітей та юнацтва
▪ Бібліотека-філіал №2 при Славутицькій міській лікарні.

Робота всього колективу наших працівників направлена перш за все на якнайбільш повне задоволення потреб наших читачів у художньому слові, літературі для самоосвіти та підвищення свого професійного й інтелектуального росту, в необхідності цікаво та корисно провести свій вільний час. Колектив у своїй роботі активно використовує новітні технології, враховує сучасні вимоги суспільства до якості роботи бібліотек. Із 2003 року міську бібліотеку для дорослих було реорганізовано в сучасний Загальноміський бібліотечно-інформаційний центр. Сьогодні це − найбільша головна бібліотека міста. Щороку її фахівці обслуговують більше семи тисяч читачів. 

Крім суто бібліотечних форм роботи, колектив має можливість брати участь і в загальноміських заходах, співпрацювати з різними закладами та підприємствами Славутича. Адже чудові затишні зали Центру створюють не тільки робочу атмосферу, а є дуже затишними та комфортними. У виставковій залі Центру постійно проходять виставки творчих робіт митців не тільки нашого міста, а й гостей Славутича. Регулярно в рубриці «Не бідніє наш край талантами» до уваги відвідувачів Центру пропонуються для ознайомлення експозиції творчих робіт майстрів Чернігівщини та Київщини. І це не тільки картини, на них часто представлені фото, вишиті картини, саморобні іграшки та інші роботи наших талановитих громадян.

У великих залах закладу зручно проводити ”круглі столи”, диспути, творчі зустрічі. Адже для комфортної роботи є великий екран, проектор, комп’ютери та інтерактивна дошка. І, безумовно, зона WI-FI, що дає можливість, використовуючи мережу Інтернет, робити заходи більш цікавими, сучасними та змістовними. Клуби за інтересами ЗБІЦу допомагають нашим жителям цікаво та корисно провести свій вільний час. Найцікавішими з них є літературно-музична вітальня «Співзвучність», Клуб національної співдружності «Злагода», «Творча майстерня» для наших чарівних жінок під керівництвом завідувачки відділом Наталії Сергіївни Кокіної.
 

 

А для того, щоб наші діти вільно орієнтувалися в сучасному інформаційному просторі, цікаво проводили вільний від занять час, знаходили себе в житті в 2000 році на базі міської бібліотеки для дітей було створено нову сучасну бібліотеку для дітлахів – Бібліотечно-інформаційний центр для дітей та юнацтва.

Колектив закладу, на чолі з незмінним своїм керівником, завідуючою БІЦ Козленко Наталією Анатоліївною, доклав величезних зусиль, щоб створити тут неповторну атмосферу тепла та затишку, щоб кожен маленький читач, завітавши до бібліотеки, мав бажання завжди з радістю повернутися до неї.

Тепла, по-домашньому привітна, атмосфера закладу заохочує наших маленьких славутичан проводити багато свого вільного часу в цій книгозбірні. Тут для них все цікаво: художня література, великий комп’ютерний зал з телевізором та комп’ютерами, підключеними до Інтернету, багато дисків з цікавими кінофільмами та різними розвиваючими програмами та іграми.

Простора читальна зала дає можливість проводити різноманітні заходи для дітей різного віку. Це і літературні вітальні, народознавчі уроки, зустрічі з цікавими людьми. А як цікаво щорічно проходить Всеукраїнський тиждень дитячої книги!
Величезною популярністю користуються зустрічі допитливих школярів у клубах за інтересами. Особливо наші юні славутичани полюбляють лялькові вистави театрального гуртка «Веселочка». Сміх, веселощі і сяючі очі малечі - це головне досягнення роботи колективу.

Бібліотека-філія №2, яка працює в приміщенні Славутицької міської лікарні, вже давно стала за цей час «Аптекою для душі». На протязі багатьох років нас поєднує тісна співпраця з колективом медичних працівників. Персонал лікарні залюбки звертається до цієї бібліотеки. Користуються популярністю як спеціалізовані медичні видання, так і художня література та публіцистика.

А скільки духовного тепла та підтримки отримують хворі, що знаходяться на лікуванні в стаціонарних відділеннях! Іноді саме їм бракує теплого слова чи просто співрозмовника.

І дорослі, і дітки з задоволенням відвідують цей заклад. Завдяки домашній атмосфері, чуйності фахівця, ця бібліотека є дуже популярною в Славутичі.

Величезна заслуга того, що в цьому закладі знаходять підтримку та розуміння як хворі, так і спеціалісти лікарні, завідуючої цієї бібліотеки Тукмачової Любові Тимофіївни.

До речі, як результат самовідданої роботи наших працівників, бажання їх створювати нові сучасні умови в наших закладах, щоб вони були комфортними для всіх жителів міста, від малечі до людей похилого віку, є перемоги ЗБІЦ та БІЦ для дітей та юнацтва в міському конкурсі проектів бюджету громадської участі в 2018 році.

І саме головне в роботі бібліотек Славутицької ЦБС - це йти в ногу з часом, бути не тільки осередками духовності та культури, але і залишатись головними сучасними інформаційними центрами.

Ми працюємо для блага наших жителів, двері наших закладів завжди гостинно відкриті для всіх!

З професійним святом вас, дорогі колеги! Щастя, здоров’я, миру та родинного затишку!

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: