Завантаження ...
Новобудови Києва
Новобудови Києва

ДАЗВ представило пріоритети діяльності у зоні відчуження на парламентських слуханнях

Т. в. о. Голови ДАЗВ Олександр Ковальчук під час парламентських слухань “Пріоритети екологічної політики Парламенту на 5 років” представив стратегію розвитку зони відчуження та перспективні напрями роботи. Зокрема, він звернув увагу народних депутатів України на правову ...

 

Т. в. о. Голови ДАЗВ Олександр Ковальчук під час парламентських слухань “Пріоритети екологічної політики Парламенту на 5 років” представив стратегію розвитку зони відчуження та перспективні напрями роботи. Зокрема, він звернув увагу народних депутатів України на правову колізію, що виникає під час здійснення діяльності Чорнобильським радіаційно-екологічним біосферним заповідником.

“Сьогодні це найбільший в Україні біосферний заповідник, резерват поліської природи і водночас - природний буфер між найбільш забрудненою територією навколо ЧАЕС і рештою території України. Він має забезпечує нерозповсюдження радіонуклідів і водночас реабілітацію та відродження радіоактивно забруднених земель. З огляду на таке нехарактерне заповідним територіям поєднання функцій, Агентством розроблено законопроект щодо особливостей функціонування та встановлення природоохоронного режиму Чорнобильського заповідника, який має усунути суперечності у законодавстві щодо його діяльності”, - зазначив у своєму виступі т.в.о. Голови ДАЗВ Олександр Ковальчук.


Він також акцентував на тому, що фактор безпеки залишається пріоритетним для будь-якої діяльності на території зони відчуження. За словами т.в.о. Голови здійснення радіаційного контролю та моніторингу, гарантія безпеки поводження з радіоактивними відходами та зняття ЧАЕС з експлуатації, утримання території в пожежобезпечному стані зменшує ризик розповсюдження радіонуклідів на прилеглі території.

Окрему увагу у своєму виступі доповідач приділив можливостям подальшого ефективного використання земель зони відчуження. Наразі Агентством розроблено законопроект щодо зонування радіоактивно забрудненої території на основі можливих варіантів її подальшого використання. Його прийняття забезпечить приведення критеріїв зонування забруднених територій у відповідність до міжнародно визнаних Норм безпеки МАГАТЕ для захисту людей і охорони навколишнього середовища”, - наголосив Олександр Ковальчук.


Довідково:

Парламентські слухання “Пріоритети екологічної політики Парламенту на 5 років” відбулися відповідно до Постанови Верховної Ради України від 18 вересня 2019 року № 103-IХ. Участь у заході взяли центральні органи виконавчої влади під керівництвом Кабінету Міністрів України, місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, спеціалісти наукових установ та громадських організацій

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: