Заступник Міністра енергетики та захисту довкілля України Роман Абрамовський з робочим візитом відвідав Чорнобильську АЕС. 18 лютого заступник Міністра енергетики та захисту довкілля України Роман Абрамовський з робочим візитом відвідав Чорнобильську АЕС, де представив тимчасово виконуючого обов'язки Голови Державного ...
![](/image/news/moy_gorod/20.02.20/abramovskyi.jpg)
Заступник Міністра енергетики та захисту довкілля України Роман Абрамовський з робочим візитом відвідав Чорнобильську АЕС
18 лютого заступник Міністра енергетики та захисту довкілля України Роман Абрамовський з робочим візитом відвідав Чорнобильську АЕС, де представив тимчасово виконуючого обов'язки Голови Державного агентства з управління зони відчуження - Катерину Павлову (Kateryna Myrnaua-Pavlova). Представляючи нового очільника, Роман Абрамовський провів нараду із керівниками підприємств, що належать до сфери управління Агентства, окреслив завдання та стратегічні напрями діяльності.
![](/image/news/moy_gorod/20.02.20/abramovskyi1.jpg)
Крім того, під час відвідування промислового майданчика Чорнобильської АЕС заступник Міністра оглянув новий вагон-контейнер Skoda, яким буде перевозитися відпрацьоване ядерне паливо зі старого сховища «мокрого типу» (СВЯП-1) у нове сховище «сухого типу» (СВЯП-2). Цей процес ЧАЕС планує запустити у березні цього року під час «гарячих випробувань» СВЯП-2. «Гарячі випробування» передбачають собою переміщення у нове сховище 186 відпрацьованих тепловиділяючих збірок, які після обробки будуть розташовані у бетонних модулях зберігання.
![](/image/news/moy_gorod/20.02.20/abramovskyi2.jpg)
Також заступник Міністра разом з Головою Держатомрегулювання Г. Плачковим та т.в.о. Голови ДАЗВ К. Павловою у супроводі в.о. генерального директора ДСП ЧАЕС С. Калашника відвідали Новий безпечний конфайнмент та побували у просторі під Аркою. Заключним пунктом візиту став огляд вищезгаданого сховища відпрацьованого ядерного палива «сухого типу» СВЯП-2, який отримав сертифікат про завершення будівництва.
![](/image/news/moy_gorod/20.02.20/abramovskyi3.jpg)
Катерина Павлова зазначила, про подальшу спільну співпрацю з Мінекоенерго та Держатомрегулювання у реалізації та завершенні проектів міжнародної технічної допомоги, які виконуються на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС.