Завантаження ...
Новобудови Києва
Новобудови Києва

Епідситуація

Із настанням холодів в Україні спостерігається спалах сезонної захворюваності. Не оминуло стороною і Славутич. Ситуація погіршується вірусом хвороби COVID-19. До Славутицької міської лікарні збільшилося число звернень як дітей, так і дорослих. Щоденно лікарі діагностують по 40–50 випадків ГРВІ та 3–4 пневмонії. Шановні славутичани, у разі якщо ви захворіли, ...

 

Із настанням холодів в Україні спостерігається спалах сезонної захворюваності. Не оминуло стороною і Славутич. Ситуація погіршується вірусом хвороби COVID-19. До Славутицької міської лікарні збільшилося число звернень як дітей, так і дорослих. Щоденно лікарі діагностують по 40–50 випадків ГРВІ та 3–4 пневмонії.

Шановні славутичани, у разі якщо ви захворіли, залишайтеся вдома, щоб не заражати оточуючих, та обов’язково зателефонуйте своєму сімейному лікарю.

Грип – недуга інфекційна
Грип – це гостра вірусна інфекційна хвороба, що характеризується ураженням верхніх дихальних шляхів з переважанням трахеобронхіту, вираженою інтоксикацією з гарячкою.
Це одна з небагатьох інфекційних хвороб, що здатна до пандемічного поширення. Щорічні епідемії грипу, періодичні пандемії завдають шкоди як здоров’ю населення, так і економіці країни.

Грип починається гостро. Спостерігається висока температура тіла, до 40 градусів, яка не спадає декілька днів, головний біль, а також біль в очних яблуках, суглобах, м’язах.
Пізніше приєднується сухий кашель, набрякає слизова оболонка носа, але як такого нежитю немає. Можуть бути нудота та блювання, які пов’язані з інтоксикацією організму. Інкубаційний період – від трьох до п’яти днів. Тяжкість хвороби залежить від загального стану організму, віку людини, чи контактував хворий із даним вірусом грипу раніше.

При тяжкому стані може виникати ураження серцево-судинної системи, пневмонія, трахеобронхіт, менінгоенцефаліт.

Кращим засобом протидії грипу є його профілактика.

Профілактика спрямована насамперед на підвищення несприйнятливості організму до дії збудників грипу, а також на санітарно-гігієнічні заходи, тому насамперед необхідно:
- вести здоровий спосіб життя, виконувати ранкову гімнастику;
- не обмежувати себе в прогулянках на свіжому повітрі;
- виконувати контрастні обливання водою;
- здійснювати провітрювання і вологе прибирання приміщень;
- дотримуватися раціонального харчування з великою кількістю свіжих овочів та фруктів;
- застосовувати неспецифічні модулятори імунітету, а саме: настойку ехінацеї, елеутерококу, вітамінні препарати, зокрема вітамін С, аскорутин, змащувати перед прогулянками слизову оболонку носа оксоліновою маззю. Вживати часник, цибулю, відвар шипшини.
- підбирати одяг відповідно до сезону, проводити часте миття рук;
- одягати марлеву пов’язку під час епідемії в місцях скупчення людей чи при контакті із хворим.
- уникати частого контакту з хворими людьми;
- уникати торкання руками очей, носа чи рота.

На сьогодні одним з найефективніших специфічних методів профілактики грипу залишається вакцинація протигрипозною вакциною, до складу якої обов’язково входять штами вірусів, які циркулюватимуть на території України та можуть стати можливою причиною захворювань.

Профілактичні щеплення сприяють виробленню захисних противірусних антитіл до грипу.

Для зменшення інтенсивності епідемічного процесу грипу доцільно комплексно здійснювати заходи за трьома напрямками:
- блокування імовірних джерел збудників інфекції;
- порушення механізму передачі збудників інфекції;
- формування прошарку осіб, несприйнятливих до збудників інфекції.

Також необхідним є проведення протиепідемічних та профілактичних заходів, які спрямовані на обмеження доступу потенційних вірусоносіїв, у першу чергу в установи та заклади з особами, які належать до груп ризику.

Що стосується COVID-19, клінічні прояви хвороби:
різке підвищення температури, лихоманка, кашель, ускладнене дихання.
Інкубаційний період – від 1 до 14 днів, хворий є заразним уже до появи перших симптомів, тобто в інкубаційний період. Це кардинально змінює як стратегію, так і тактику боротьби з цим недугом.

Тож сьогодні основний акцент слід робити на профілактику:
 сумлінно і часто мити руки, використовуючи антисептики;
 уникати тісного контакту з усіма, хто має симптоми простуди;
 витримувати так званий етикет кашлю: у разі захворювання на ГРВІ прикриватися паперовою серветкою або носовою хустинкою, тримаючись подалі від людей;
 уникати незахищених контактів із дикими та домашніми тваринами;
 гарно проварювати м’ясо та яйця перед уживанням (це особливо стосується любителів м’яса з кров’ю та яєць не круто).

І насамкінець, ні в якому разі не займайтесь самолікуванням та своєчасно звертайтесь до лікаря для отримання кваліфікованої медичної допомоги та уникнення ускладнень!


Відділ охорони здоров’я

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями:
мрия