4 лютого 1970 року було засноване місто Прип'ять, яке сьогодні перетворилося у цілковиту пустку, де тишу порушують тільки групи туристів і дикі звірі, які там тепер практично єдині жителі.Головним приводом заснування міста стало будівництво і подальша...
![](/image/news/moy_gorod/04.02.21/5.jpg)
4 лютого 1970 року було засноване місто Прип'ять, яке сьогодні перетворилося у цілковиту пустку, де тишу порушують тільки групи туристів і дикі звірі, які там тепер практично єдині жителі.Головним приводом заснування міста стало будівництво і подальша експлуатація однієї з найбільших в Європі атомних електростанцій, Чорнобильської - містоутворюючого підприємства, яке і дало Прип'яті звання міста атомників. За останнім проведеним до евакуації перепису (в листопаді 1985 року), чисельність населення становила 47 тисяч 500 осіб.
![](/image/news/moy_gorod/04.02.21/6.jpg)
Прип'ять була великим залізничним вузлом (станція Янов), зручним вузлом транспортних магістралей Полісся, а також пристанню річкового судноплавства. Колись тут дійсно вирувало життя і звучали дзвінкі голоси молодих людей, які приїхали розвивати один з найперспективніших атомних проектів в СРСР. Але на наступний день після вибуху четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС - 27 квітня 1986 - в місті була оголошена евакуація. З тих пір час зупинився тут назавжди. Тепер це місто-привид. У 2008 році завдяки робочому відрядженню і мені вдалося побувати у місті, де зупинився час. Після цієї поїздки у мене залишилися досить сильні враження від побаченого