Віктор Одиниця: «Є бажання і далі працювати для бійців та їх родин!»

Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна провела нараду з керівниками п’яти центрів соціально-психологічної реабілітації (ЦСПР), які підпорядковані Мінветеранів та надають відповідні послуги українським захисникам, членам їхніх сімей та родинам загиблих воїнів.

Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна провела нараду з керівниками п’яти центрів соціально-психологічної реабілітації (ЦСПР), які підпорядковані Мінветеранів та надають відповідні послуги українським захисникам, членам їхніх сімей та родинам загиблих воїнів.

Участь у заході взяли заступник Міністра Інна Драганчук, представники профільних директоратів Міністерства, керівники Іванківського, Бородянського, Києво-Святошинського ЦСПР, Соціально-психологічного центру м. Славутич Київської області та Центру соціально-психологічної реабілітації населення у м. Коростень Житомирської області.

Зустріч відбулася з метою узагальнення інформації щодо поточного стану справ у ЦСПР у межах створення в Україні інноваційної системи психологічної системи реабілітації та допомоги ветеранам, що є одним із пріоритетів діяльності Міністерства на 2022 рік.

«Практичний досвід вашої роботи стане у пригоді під час створення в Україні єдиної загальнодержавної системи реабілітації та надання медичних послуг нашим ветеранам та членам їхніх родин, над якою Мінветеранів працює спільно з Міністерством охорони здоров’я. На жаль, за 30 років таку систему так не було побудовано, і це стосується не лише ветеранів, а й інших категорій населення, які потребують допомоги. Наразі те, що діє в Україні – уламки пострадянської системи з її бюрократією та відсутністю стандартів», – зазначила Юлія Лапутіна.

Керівники центрів розповіли про особливості роботи своїх закладів, моделі застосування комплексного підходу до надання допомоги українським ветеранам та членам їхніх сімей – соціально-психологічної, інформаційної, правової, фізкультурно-оздоровчої роботи, залучення до суспільного життя.

Юлія Лапутіна наголосила, що розвиток системи реабілітаційної допомоги є одним з пріоритетних завдань Уряду на 2022 рік. Так, на нараді щодо реалізації програм з реабілітаційної допомоги у поточному році Прем’єр-міністр Денис Шмигаль наголосив на тому, що система реабілітації в Україні має стати доступною для кожного громадянина, а комплексний підхід до надання всіх видів реабілітаційної допомоги є головною складовою у питанні реформування програм реабілітаційної допомоги.

«Ми вивчимо ваш досвід, візьмемо до уваги ваші практики, та разом з вами відпрацюємо вже єдину модель. Центри соціально-психологічної реабілітації в Україні мають стати центрами ветеранського розвитку», – підкреслила очільниця Мінветеранів.

Своїми враженнями про цю зустріч поділився директор Славутицького соціально-психологічного центру  Віктор Одиниця:

«Міністр Юлія Лапутіна (генерал-майор СБУ) приємно вразила своєю професійністю, толерантністю та обізнаністю у всіх проблемних питаннях, які існують у ветеранській спільноті. Дуже важливо, коли людина знаходиться на своєму місці. Є бажання і далі працювати для бійців та їх родин!»

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: