21 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день обіймів (International Hug Day) - одне з самих незвичайних свят. Свято було започатковане в США в 1986 році під назвою Національного дня обіймів (National Hugging Day), а потім стрімко поширилося по всьому світу. Згідно з традицією, дружні обійми в цей день можна подарувати навіть незнайомiй людинi просто на вулицi.
Обійми супроводжують нас протягом всього життя. Вони потрібні людині з перших днів її появи на світ, коли немовля прикладають до грудей Матері. Ставши дорослими ми обіймаємо друзів і рідних при зустрічі, після розлуки, обіймаємо один одного, щоб висловити свою радість та вдячнiсть.
Обійми є одним з найрозповсюдженіших проявів любові або дружньої прихильності. Можна з впевненістю стверджувати, що кожен з нас потребує постійного пiдтвердження, що ми потрібнi та любимi. I cаме завдяки обіймам, на думку австрійських нейрофізіологів, ми отримуємо знаки любовi, при цьому у нас знижується артерільний тиск, ми позбавляємося від стресу та навіть, покращуємо пам’ять.
Дружні обійми – це, своєю чергою, досить велика підтримка і джерело щастя. Вчені з'ясували, що:
- під час обіймів організмом виділяється більша кількість ендорфінів (гормонiв щастя), якi безпосередньо знімають біль та викликають почуття ейфорії, в тому числі обійми стимулюють роботу iммунної системи;
- діти, батьки яких багато пестили та обіймали, мають набагато краще психічне та фізичне здоров'я;
- обійми значно знижують відчуття тривожності у людини;
- регулярні обійми навіть мають здатність змінювати характер людини та робити його м’якшим;
- завдяки обіймам підвищується рівень відчуття ЩАСТЯ.
Психотерапевти говорять про те, що 4 обійми в день потрібно кожному для виживання. Для гарного самопочуття, для того, щоб людина почувала себе безпечно, комфортно, потрібно не менше 8 обіймів в день (звичайні обійми при зустрічі, при прощанні перед сном – не враховуються). А 12 обіймів у день необхідні людині для розвитку. Наш діти потребують таких обіймів значно більше.
За повідомленням Загальноміського бібліотечно-інформаційного центру Славутицької ЦБС.