Завантаження ...
Новобудови Києва
Новобудови Києва

Що відомо про «замінування» шкіл і дитсадків у Чернігові?

Що відомо про «замінування» шкіл і дитсадків у Чернігові? фото

Сьогодні, 24 січня, на електронну адресу Служби безпеки України надійшов анонімний лист, з повідомленням про замінування навчальних закладів. E-mailнадійшов до СБУ об 11:41. У ньому йшлося про замінування кожного навчального закладу (без конкретизації щодо дитсадків, шкіл чи університетів).

Автор повідомив, що у кожній будівлі по 9 кг тротилу та вимагав 15 мільйонів гривень і дав час 2 години, після спливу яких погрожував здійснити вибухи, якщо грошей не буде на його телефонному номері.

Після отримання інформації про замінування, за словами начальника управління освіти Чернігівської міської ради Василя Білогури, керівники закладів діяли за протоколом: терміново зупинили освітній процес, організували евакуацію з приміщень, інформували батьків про необхідність забрати дітей додому.

Відповідні служби провели обстеження приміщень закладів та прилеглі до них території на предмет наявності вибухонебезпечних речовин чи предметів.

«Після відповідної роботи освітній процес в закладах буде відновлено. Чекайте на додаткову інформацію від адміністрації закладу освіти», – додав Василь Білогура і подякував батькам та працівникам закладів за розуміння та оперативне реагування.

У кожній школі та дитсадку по-різному відреагували на ситуацію. Наприклад, у школі №3 після обстеження приміщень навчальний процес відновили. Про це заявляють батьки у соцмережах. А в 20-й, 28-й и 33-й всіх відправили додому.

Наразі жодного підтвердження наявності вибухівки правоохоронцями знайти не вдалося. Там, де дітей відпустили по домівках, батьки вже отримують від працівників шкіл повідомлення про те, що завтра, 25 січня, навчання відновиться у звичному режимі.

Чернігівський випадок, скоріш за все, є продовженням серії «замінувань» шкіл у різних містах України. Подібні листи приходили до СБУ протягом кількох останніх днів і стосувалися різних міст – Черкаси, Кривий Ріг, Київ, Львів та інші.

Окрім цього, сьогодні, 24 січня, не лише Чернігів, але й Запоріжжя, Маріуполь, Суми, Одеса, Полтава, Чернівці, Миколаїв отримали схожі листи, де повідомлялося про замінування навчальних закладів.

У всіх повідомленнях спостерігається дуже схожа стилістика. Зокрема, автори активно використовують слово «детишки» і погрожують «поднять здания в воздух».

Нагадаємо, що у Міністерстві внутрішніх справ кілька днів тому заявили, що початок року став аномально активним для «телефонних терористів». За три тижні січня до правоохоронців надійшло 339 повідомлень про замінування, з них 306 – електронною поштою. Це вже стільки, скільки зазвичай надходить за пів року. Поліція перевірила більше 3000 об’єктів, і жодне з таких повідомлень не було правдивим.

«Ми можемо впевнено констатувати: серія псевдозамінувань є нічим іншим як елементом гібридної агресії та спланованою інформаційною операцією. Мета цього інформаційного-тероризму – тримати українців в напрузі та вселити невпевненість у власній безпеці, і зробити це не так терористичним актом, як можливістю, що подібне може статися. Тому головне – зберігати спокій», – йдеться у заяві МВС. «Крім того, ми знаємо, що псевдоповідомлення про замінування надходять із тимчасово непідконтрольної території України або з Російської Федерації». 

Також у СБУ кілька днів тому відзвітували, що затримали зловмисника, який за допомогою російських спецслужб зробив неправдиве повідомлення про мінування коледжу Криворізького національного університету.

«Наразі чати, що надають «послуги» з організації псевдомінувань, використовуються країною-агресором як один із інструментів для штучного поширення панічних настроїв в Україні», – йдеться у заяві СБУ

Чернігівські користувачі соцмереж погоджуються з тим, що такі анонімні листи – робота спецслужб РФ, що мають на меті дестабілізувати ситуацію, посіяти паніку та відволікти правоохоронців від інших важливих задач.

За інформацією 0462.ua.

Читайте також: Атрошенко: «Ніхто тут Росію не чекає, з короваями та гармошками»

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: