Багатодітна сім’я: на які виплати та пільги варто розраховувати?

153 багатодітні родини проживає у Славутичі, в них виховується 528 дітей. Яка ж сім’я вважається багатодітною і який розмір допомоги на дітей? На які пільги мають право такі родини? Куди звертатися та які документи надавати для оформлення статусу багатодітної родини? На які пільги мають право такі родини?

153 багатодітні родини проживає у Славутичі, в них виховується 528 дітей. Яка ж сім’я вважається багатодітною і який розмір допомоги на дітей? На які пільги мають право такі родини? Куди звертатися та які документи надавати для оформлення статусу багатодітної родини? На які пільги мають право такі родини?

Відповіді на ці та інші запитання, стосовно підтримки державою багатодітних сімей, надали у Славутицькому центрі надання адміністративних послуг.

Багатодітна сім’я - родина, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, або один батько чи мати, який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує.

Також до складу багатодітної сім’ї також включаються діти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, - до закінчення закладів освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.

На підтвердження відповідного статусу батькам та дітям з багатодітних сімей видаються відповідні посвідчення.

Розмір допомоги становить 1700 гривень на одну дитину на місць.

Кому надається допомога на дітей, які виховуються в багатодітних сім’ях?

Допомога на дітей призначається одному з батьків дитини, які постійно проживають разом з дитиною. Отримати допомогу можуть громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають на території держави.

Які умови призначення такої допомоги і на який період її нараховують?

Допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях, призначається на третю і кожну наступну дитину з місяця, в якому було подано заяву з усіма необхідними документами, та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 6-річного віку включно.

Куди звертатися, щоб отримати допомогу на дітей, які виховуються в багатодітних сім’ях, і які потрібні документи?

З 1 березня 2021 року заяви з необхідними документами приймають посадові особи виконавчого органу або центру надання адміністративних послуг виключно з формуванням електронної справи. Заяви з необхідними документами (після формування електронної справи) у паперовому вигляді передають до відповідного органу соціального захисту населення не рідше, ніж раз на два тижні. Відповідно, для подачі документів на отримання допомоги багатодітним сім’ям у місті Славутич необхідно звертатися до Центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Славутицької міської ради за адресою: вул. Героїв Дніпра, 2 (за умови попереднього запису на прийом за телефоном 0457929694, 0956061570 або зареєструвавшись в електронну чергу на веб-сайті ЦНАП) з наступним переліком документів:

• Заява одного з батьків, з яким постійно проживає дитина на призначення допомоги;

• Паспорт громадянина України (паспортний документ іноземця) або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус;

• Довідка про присвоєння ідентифікаційного номера;

• Копія посвідчення батьків багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу). У разі досягнення дитиною з багатодітної сім’ї шестирічного віку подається копія посвідчення дитини з багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу);

• Копії свідоцтв про народження всіх дітей (з пред’явленням оригіналів);

• Реквізити рахунку в банківській установі для виплат.

На які пільги має право багатодітна сім’я?

- 50% знижка плати за користування житлом у межах норм, передбачених чинним законодавством;

- 50% знижка плати за користування комунальними послугами (газопостачанням, електропостачанням, водопостачанням та іншими послугами) та вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб у межах норм, визначених законодавством;

- 50% знижка вартості палива, зокрема рідкого, в межах норм, визначених законодавством, у разі якщо будинки, де проживають такі родини, не мають центрального опалення;

- позачергове встановлення квартирних телефонів. Абонентна плата за користування квартирним телефоном становитиме лише 5 % від затверджених тарифів.

Слід також знати, що такі пільги надають лише за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу. У 2022 році це 3470 гривень.

Діти з багатодітних сімей мають право на пільги:

безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів;

щорічне медичне обстеження і диспансеризацію в державних і комунальних закладах охорони здоров’я із залученням необхідних фахівців, а також компенсацію витрат на зубопротезування;

першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках і першочергова госпіталізація;

за наявності посвідчення встановленого зразка, безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості. Залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів (внутрішньорайонних, внутрішньо-та міжобласних) незалежно від відстані та місця проживання;

безоплатне отримання послуг з оздоровлення та відпочинку.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: