Навіть Рудий ліс допомагає. Окупанти надишалися радиактивним пилом

Окупанти на бронетехніці проїхали черед Рудий ліс без жодних засобів захисту. Танки здійняли хмару радіоактивного пилу, через що датчики показали значне перевищення рівня радіації. Працівники станції попереджали про страшну небезпеку, але, як тепер зрозуміло, будь-які спроби зупинити самогубство рашистів не мають сенсу.

Окупанти на бронетехніці проїхали черед Рудий ліс без жодних засобів захисту. Танки здійняли хмару радіоактивного пилу, через що датчики показали значне перевищення рівня радіації. Працівники станції попереджали про страшну небезпеку, але, як тепер зрозуміло, будь-які спроби зупинити самогубство рашистів не мають сенсу.

У перші дні війни російські війська направляли свої колони танків та іншої бронетехніки через територію Рудого лісу без жодних засобів протирадіаційного захисту. Над лісом здійнялася хмара радіоактивного пилу, від чого в регіоні піднявся рівень радіації. Окупанти відпустили частину персоналу Чорнобильської атомної електростанції на перезмінку майже через місяць після захоплення зони відчуження.

Заборона розповідає про те, як російські окупанти в’їхали на танках на найбільш забруднену територію зони відчуження. 


Окупанти проїхали через Рудий ліс 

Російські окупаційні підрозділи, які вторглися на територію Чорнобильської зони відчуження 24 лютого 2022 року, проїхали своєю колоною бронетехніки через Рудий ліс, піднявши хмари радіоактивного пилу, пише Reuters.

За словами працівників атомної станції, які у той час були на чергуванні, російські солдати не використовували жодних протирадіаційних засобів. Такі дії рівноцінні самогубству, оскільки радіоактивний пил, який вдихали російські окупанти, може викликати внутрішнє опромінення в їхніх тілах.

«Велика колона військової техніки проїхала дорогою одразу за нашим об’єктом, і ця дорога проходить через Рудий ліс. Конвой підняв великий стовп пилу. Багато датчиків радіаційної безпеки показали перевищення рівня», — цитує одного з працівників ЧАЕС Reuters.

Виконувач обов’язків генерального директора Чорнобильської АЕС Валерій Сейда особисто не бачив, утім припустив, що ворожа колона справді могла заїхати до Рудого лісу, оскільки окупанти хаотично об’їздили фактично усю зону відчуження. За його словами, працівники ЧАЕС попередили російських військових про небезпеку, утім окупанти на це не звернули уваги.

Чому Рудий ліс такий небезпечний

Рудий ліс — це лісиста територія приблизно в 10 кв. км довкола ЧАЕС, яка взяли на себе найбільшу частку викиду радіоактивного пилу під час вибуху четвертого енергоблока в 1986 році. Через надмірно високу дозу радіації, поглинуту деревами, уся уражена ділянка лісу забарвилася у буро-червоний або рудий колір, звідки й з’явилася назв.

Оригінальний Рудий ліс давно знесли бульдозерами та захоронили під землею. Але на його місці виросли нові дерева, які становлять смертельну небезпеку для усього живого, що в ньому знаходиться. Територія Рудого лісу досі вважається найбільш забрудненою частиною зони відчуження, навіть працівникам станції заборонено сюди заходити. 

Наскільки піднявся рівень радіації в безпосередній близькості до Рудого лісу, невідомо. Через активні пересування російських військ у цій зоні, виміряти показники було неможливо. За даними Держаного агентства України з управління зоною відчуження, 27 лютого, коли був зроблений останній запис датчика біля сховища ядерних відходів, рівень радіації перевищував норму в сім разів.

За даними Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), рівень радіації в районі самої Чорнобильської АЕС 25 лютого сягнув 9.46 мікрозівертів на годину. Утім в агентстві зазначили, що ця цифра знаходиться в межах робочого діапазону для Чорнобильської зони відчуження. 9 березня МАГАТЕ припинило отримувати дані моніторингу рівня радіації зі станції.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: