Завантаження ...
Новобудови Києва

"Україна має всі шанси перетворити Зону відчуження на сучасний, інноваційний і унікальний об'єкт", - Руслан Стрілець

"Україна має всі шанси перетворити Зону відчуження на сучасний, інноваційний і унікальний об'єкт", - Руслан Стрілець фото

Міністр Руслан Стрілець провів зустріч з головою Державне агентство України з управління зоною відчуження Євгеном Крамаренко.

Після звільнення Чорнобильської АЕС від російських ядерних терористів, Україна має всі шанси перетворити Зону відчуження на сучасний, інноваційний і унікальний об'єкт.

Про це повідомив на своїй сторінці у соціальній мережі «Фейсбук» Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

Руслан Стрілець:

 

“Раніше ми створювали у Чорнобильській зоні об’єкти для довгострокового зберігання і захоронення відпрацьованого ядерного палива та радіоактивних відходів. Сюди мало б повернутися наше відпрацьоване ядерне паливо з території рф. Тепер потрібно зробити усе, аби у рамках репарацій ці небезпечні відходи, навпаки, попрямували до країни-агресора. Тому вже потрібно мати нову концепцією розвитку Чорнобильської зони”

 

☢️ Очільник Міндовкілля поставив керівнику агентства низку завдань:

➖ Створити концепцію трансформації зони відчуження. У цьому документі має бути сформоване бачення процесу пред'явлення репарацій росії щодо передачі українського відпрацьованого ядерного палива та радіоактивних відходів на зберігання до рф.

➖ Створити науковий хаб. Рашисти дали нам унікальний шанс – відновити та перетворити зруйновані ними об’єкти Зони у сучасні наукові майданчики для проведення досліджень. На заміну зруйнованим, побудувати нові найсучасніші в усьому цивілізованому світі об'єкти.

➖ Подбати про заходи безпеки для працівників у Зоні відчуження. Життя і здоров'я людей мають бути на першому місці. Формувати ротації працівників та логістику потрібно, виходячи саме з цього принципу.

➖ Продовжити комунікувати з міжнародними партнерами щодо підтримки відновлення Зони відчуження. Україна довела усім, що вона є щитом Європи і всього цивілізованого світу від аборигенної навали. За це ми заплатили і продовжуємо платити велику ціну. Європа і увесь цивілізований світ це розуміють. Тож, я впевнений, що ми можемо розраховувати на підтримку міжнародних партнерів у відновленні та розбудові Чорнобильської зони.

➖ Завершити оцінку та інвентаризацію збитків внаслідок агресії рф. За попередніми підрахунками, шкода від дій окупантів у Зоні відчуження становить майже 2,5 млрд грн. Розраховую, що вже найближчим часом остаточні суми збитків будуть визначені. Ми маємо доносити цю інформацію до українців та міжнародної спільноти.

➖ Відновити роботу системи радіаційного моніторингу. Маємо дати суспільству максимум достовірної інформації про рівень радіації у зоні відчуження та припинити жодні маніпуляції щодо цього.

➖ Відновити зв’язок у зоні відчуження. Потрібен чіткий план відновлення зв’язку на всіх об'єктах Зони відчуження.

➖ Налагодити пропускний режим у Зону. Важливо запровадити законний та безпечний пропускний режим у Чорнобильську зону та дати світу доступ до правдивої інформації.

➖ Впроваджувати заходи з відновлення та збереження природи Зони відчуження. Окупанти завдали значної шкоди унікальній заповідній території Зони. Доручив керівнику ДАЗВ спільно з ДЕІ порахувати збитки живій природі на території заповідника та у цілому у Зоні відчуження.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: