"Україна має всі шанси перетворити Зону відчуження на сучасний, інноваційний і унікальний об'єкт", - Руслан Стрілець

Міністр Руслан Стрілець провів зустріч з головою Державне агентство України з управління зоною відчуження Євгеном Крамаренко.

Міністр Руслан Стрілець провів зустріч з головою Державне агентство України з управління зоною відчуження Євгеном Крамаренко.

Після звільнення Чорнобильської АЕС від російських ядерних терористів, Україна має всі шанси перетворити Зону відчуження на сучасний, інноваційний і унікальний об'єкт.

Про це повідомив на своїй сторінці у соціальній мережі «Фейсбук» Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

Руслан Стрілець:

 

“Раніше ми створювали у Чорнобильській зоні об’єкти для довгострокового зберігання і захоронення відпрацьованого ядерного палива та радіоактивних відходів. Сюди мало б повернутися наше відпрацьоване ядерне паливо з території рф. Тепер потрібно зробити усе, аби у рамках репарацій ці небезпечні відходи, навпаки, попрямували до країни-агресора. Тому вже потрібно мати нову концепцією розвитку Чорнобильської зони”

 

Очільник Міндовкілля поставив керівнику агентства низку завдань:

Створити концепцію трансформації зони відчуження. У цьому документі має бути сформоване бачення процесу пред'явлення репарацій росії щодо передачі українського відпрацьованого ядерного палива та радіоактивних відходів на зберігання до рф.

Створити науковий хаб. Рашисти дали нам унікальний шанс – відновити та перетворити зруйновані ними об’єкти Зони у сучасні наукові майданчики для проведення досліджень. На заміну зруйнованим, побудувати нові найсучасніші в усьому цивілізованому світі об'єкти.

Подбати про заходи безпеки для працівників у Зоні відчуження. Життя і здоров'я людей мають бути на першому місці. Формувати ротації працівників та логістику потрібно, виходячи саме з цього принципу.

Продовжити комунікувати з міжнародними партнерами щодо підтримки відновлення Зони відчуження. Україна довела усім, що вона є щитом Європи і всього цивілізованого світу від аборигенної навали. За це ми заплатили і продовжуємо платити велику ціну. Європа і увесь цивілізований світ це розуміють. Тож, я впевнений, що ми можемо розраховувати на підтримку міжнародних партнерів у відновленні та розбудові Чорнобильської зони.

Завершити оцінку та інвентаризацію збитків внаслідок агресії рф. За попередніми підрахунками, шкода від дій окупантів у Зоні відчуження становить майже 2,5 млрд грн. Розраховую, що вже найближчим часом остаточні суми збитків будуть визначені. Ми маємо доносити цю інформацію до українців та міжнародної спільноти.

Відновити роботу системи радіаційного моніторингу. Маємо дати суспільству максимум достовірної інформації про рівень радіації у зоні відчуження та припинити жодні маніпуляції щодо цього.

Відновити зв’язок у зоні відчуження. Потрібен чіткий план відновлення зв’язку на всіх об'єктах Зони відчуження.

Налагодити пропускний режим у Зону. Важливо запровадити законний та безпечний пропускний режим у Чорнобильську зону та дати світу доступ до правдивої інформації.

Впроваджувати заходи з відновлення та збереження природи Зони відчуження. Окупанти завдали значної шкоди унікальній заповідній території Зони. Доручив керівнику ДАЗВ спільно з ДЕІ порахувати збитки живій природі на території заповідника та у цілому у Зоні відчуження.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: