Завантаження ...
Новобудови Києва

Зона відчуження може стати світовим науковим центром з вивчення мирного атому

Зона відчуження може стати світовим науковим центром з вивчення мирного атому фото

"Загальна сума збитків, завданих російською армією за період окупації Чорнобильської АЕС та зони відчуження, вже досягла 2,5 млрд грн".

Про це заявив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець під час пресс-туру у Зону відчуження. Міністр спільно із журналістами відвідав об’єкти, які на початку вторгнення рф в Україну були окуповані російськими військами.

"35 днів – саме стільки Зона відчуження перебувала в окупації. Навряд варвари усвідомлювали, що ставлять під загрозу все людство. Навряд вони розуміли, що роблять, коли знищують майже 100 одиниць коштовного аналітичного обладнання, аналогів якого немає у Європі. Коли пошкодили 133 джерела випромінювання. Навряд чи вони розуміли, як будуть використовувати награбоване обладнання ", – прокоментував Руслан Стрілець.

Сьогодні Зона відчуження потроху оговтується від варварської навали. Триває інвентаризація та оцінка розміру завданих збитків.

Як відзначив міністр, за попередніми підрахунками, шкода від дій російських військ у Зоні відчуження вже становить майже 2,5 млрд гривень. Наразі проводяться роботи з ліквідації всіх слідів "руського миру". Із допомогою та за підтримки міжнародних партнерів Україна зможе перетворити Зону відчуження на світовий науковий хаб з вивчення мирного атому.

"Сьогодні до Зони відчуження прикута увага всієї світової спільноти. І ми маємо всі шанси зробити її центром вивчення мирного атому, прийняття рішень і впровадження нових практик. Мова йде не просто про оновлення лабораторії, а про створення нової наукової платформи із сучасним обладнанням та фахівцями світового рівня. Сьогодні є всі інструменти для того, щоб це зробити".

У рамках пресс-туру журналісти відвідали новітню Центральну аналітичну лабораторію в місті Чорнобиль, яку розграбували загарбники, а також найбільшу в світі мобільну металоконструкцію – об`єкт "Укриття".

Нагадаємо, що вторгнення російських військ у зону відчуження призвело до втрати контролю над цим об’єктом і поставило під загрозу міжнародну екологічну безпеку в цілому.

Двічі, 9 та 14 березня, через дії окупантів відбувалося аварійне знеструмлення Чорнобильської АЕС. Увесь цей час усі об’єкти ДСП "Чорнобильська АЕС" були підключені до аварійних дизель-генераторів.

Знеструмлення НБК могло призвести до повної втрати контролю над системою безпеки комплексу. Через зупинку вентиляції НБК, існувала загроза забруднення радіоактивним пилом не лише України, а й країн Європи.

Окупанти використовували ЧАЕС як військову базу. Вони зберігали значну кількість боєприпасів поблизу атомної станції. Їх здетонування чи застосування могло призвести до пошкодження ізоляційних споруд над четвертим енергоблоком станції. Тоді в атмосферу могла би потрапити значна кількість радіоактивного пилу.

 

 

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: