Чи можна у Славутичі вакцинуватись другою бустерною дозою?

В Україні дозволили введення другої бустерної дози вакцини проти коронавірусу всім людям віком від 60 років, а також людям віком 18-59 років із хворобами, які підвищують ризик важкого перебігу COVID-19.

В Україні дозволили введення другої бустерної дози вакцини проти коронавірусу всім людям віком від 60 років, а також людям віком 18-59 років із хворобами, які підвищують ризик важкого перебігу COVID-19.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

За повідомленням МОЗ, для другої бустерної дози рекомендовано застосовувати мРНК-вакцину (наразі в Україні це Comirnaty/Pfizer) з інтервалом щонайменше 4 місяці після першої бустерної дози для таких груп населення: люди віком понад 60 років, люди, які проживають у закладах догляду за літніми людьми, люди з інвалідністю, люди з імуносупресією, люди віком 18-59 років з медичними станами, які підвищують ризик тяжкого перебігу COVID-19, люди віком 18-59 років із численними хронічними захворюваннями, які підвищують ризик важкого перебігу COVID-19.

У Славутичі також можливо зробити щеплення від ковіду не тільки планове (перше й друге), але отримати бустерну дозу.

Про це розповіла slavutych.info сімейний лікар-терапевт Світлана Грушецька.

 

«Щеплення у Славутичі роблять планово, за календарем. Можна звернутися до міського Центру вакцинації і про все дізнатись. Бустерну дозу там роблять також. Як першу, так і другу. Має пройти від 4 до 9 місяців після вакцинації першою дозою. Я вважаю, що вакцинуватись треба обовязково. Ми не знаємо, якою у нас буде осінь. А захист потрібен усім», - акцентувала Світлана Іванівна.

 

Дослідження показали, що додаткова доза мРНК-вакцини покращує захист від хвороби для людей віком понад 60 років і людей з імунодефіцитом. Інформують у Міністерстві охорони здоров'я.

Водночас попередні дані досліджень свідчать про те, що у молодих людей без хронічних хвороб користь від додаткової бустерної дози мінімальна. Тому здоровим людям до 60 років; вагітним без супутніх захворювань, які збільшують ризик тяжкого перебігу COVID-19; групам професійного ризику, як-от медичні працівники, наразі не рекомендовано отримувати бустерну дозу щеплення, заявили у міністерстві.

У МОЗ нагадують, що з січня в Україні всі люди віком від 18 років можуть отримати одне бустерне щеплення, якщо з часу отримання первинного курсу вакцинації пройшло щонайменше 6 місяців. Люди, які внаслідок важких хвороб мають імуносупресію, крім першої та другої бустерної дози, можуть отримати додаткову дозу вакцини через 28-90 днів після завершення первинного курсу вакцинації.

За повідомленням КНП "Славутицька міська лікарня" , Центр вакцинаціі СМР отримав вакцину ПФАЙЗЕР. В наявності також є вакцина КОРОНАВАК (на перше та друге щеплення), ПФАЙЗЕР (на перше, друге щеплення а також на БУСТЕРНУ дозу).

Славутицький Центр вакцинації працює за попереднім записом з понеділка по п’ятницю і запрошує бажаючих на щеплення.

Звертайтеся за попереднім записом. Телефонувати з 09.00 до 15.00 за номером +380 (99) 344 74 60.

Здорова нація – запорука перемоги! Разом до перемоги!

Олександра ЛАТИШЕВА

Фото: Вадим ІВКІН

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: