Атомпрофспілка: особливості реформування Державного агентства України з управління зоною відчуження

Державне агентство України з управління зоною відчуження розпочало реформування організаційно-управлінської структури підприємств, що належать до сфери управління ДАЗВ. У профспілкової сторони є щодо перебігу цього процесу обґрунтовані упередження.

Державне агентство України з управління зоною відчуження розпочало реформування організаційно-управлінської структури підприємств, що належать до сфери управління ДАЗВ. У профспілкової сторони є щодо перебігу цього процесу обґрунтовані упередження.

Щодо цього 15 вересня відбулася робоча нарада керівництва Атомпрофспілки за участю Голови Валерія Матова та його заступника Олексія Лича, заступниці завідувачки відділу колективно-договірної та правової роботи Олександри Кравчук із заступником Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) Максимом Шевчуком, виконувачем обов’язків директора новоствореного державного спеціалізованого підприємства «Центральне сервісне підприємство з експлуатації, відновлення та безпеки» (ДСП ЦСП) Олегом Котляренком.

Микола Тетерін, представник Атомпрофспілки у Чорнобильській об’єднаній організації профспілки (ЧООП), який був присутній на нараді, коментує профспілкові претензії:

 

— Понад місяць ми ведемо перемовини з адміністрацією щодо долі двох підприємств: ДСП «Екоцентр» та ДП ЦОТІЗ (державне підприємство «Центр організаційно-технічного та інформаційного забезпечення управління зоною відчуження»). «Екоцентр» планується приєднати до ДП ЦППРВ (державне підприємство «Центральне підприємство з поводження з РАВ»). При цьому передбачається звільнення частини працівників, передусім управлінців, які виконують, як стверджує адміністрація, «дублюючі функції». У липні вийшов відповідний наказ керівництва ДАЗВ. Після того, як профспілкова сторона втрутилась у ситуацію, адже скорочення персоналу профспілка допустити не може, дію цього наказу було призупинено до 31 грудня 2022 року.

Інша ситуація щодо ДП ЦОТІЗ. Тут уже прийнято рішення: є відповідний наказ ДАЗВ про повну його ліквідацію. Передбачається, що новостворене підприємство — ДСП «Центральне сервісне підприємство з експлуатації, відновлення та безпеки» — буде займатися у тому числі й питаннями ЦОТІЗ. Але з огляду на те, що ще відсутній штатний розпис нового підприємства, до того ж нове підприємство не є правонаступником ЦОТІЗ, тому й немає законодавчо передбачених зобов’язань щодо прийняття працівників з цього підприємства. Тож зважаючи на невизначеність майбутнього, кого візьмуть на роботу, а кого ні, зараз у колективі ЦОТІЗ склалася напружена конфліктна ситуація. Ми якраз і займаємося врегулюванням цього питання, щоб зняти соціальну напругу, яка й без того тут величезна. У підприємства немає коштів навіть на виплату заробітної плати, працівники отримують лише 10 відсотків, не кажучи про виплати, які необхідні будуть під час скорочення персоналу.

ДСП ЦСП перебирає на себе усі сервісні функції не лише ЦОТІЗ, а й частину функцій ДП ЦППРВ: опалення, водопостачання, електропостачання, послуги ЖКГ, харчування тощо. Щодо майбутнього реформування ЦППРВ — поки що це проєкт, який планується реалізувати наступного, 2023 року.

На нараді ми обговорювали ці питання з виконувачем обов’язків директора ДСП ЦСП, головою ліквідаційної комісії ЦОТІЗ. Незрозуміло, як відбуватиметься це реформування. Потрібний штатний розпис нового підприємства, а передусім — кошти. Пізніше це питання обговорять у Міндовкілля на нараді під керівництвом заступника Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександра Краснолуцького, участь в обговоренні візьмуть директори підприємств і представники Атомпрофспілки.

 

За наслідками обговорення під час робочої наради в Атомпрофспілці було знайдено порозуміння між профспілковою стороною та представниками ДАЗВ і новоствореного ДСП ЦСП, передусім щодо звільнення працівників ЦОТІЗ. Зокрема, з приводу жінок, які перебувають сьогодні у відпустці по догляду за дитиною, їм обов’язково запропонують посади у новоствореному підприємстві. Були отримані запевнення представника ДАЗВ щодо проведення необхідних розрахунків і виплат працівникам, які приймуть рішення звільнитися у зв’язку з ліквідацією ЦОТІЗ. Було також обговорено необхідність підвищення заробітної плати з огляду на підвищення розміру прожиткового мінімуму тощо.

Сторони домовилися провести наступного тижня ще одну зустріч для більш конкретного обговорення означених профспілкою питань.

Лілія СОКОЛОВА

Фото Людмили ГАП’ЮК

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: