Завантаження ...
Новобудови Києва
Новобудови Києва

Французька родина розшукує українку, яку прийняли після катастрофи на ЧАЕС, з бажанням знову допомогти

Французька родина розшукує українку, яку прийняли після катастрофи на ЧАЕС, з бажанням знову допомогти  фото

У Франції родина Алляр, з містечка Мервіль, шукає українську дівчину Ірину, яка гостювала в них у 90-х роках. Французька родина готова надати Ірині прихисток.

Родина Алляр приймала українку у 1993 – 1994 роках, коли Ірині було всього 10 років. Україна потрапила до Мервіля, що на півночі Франції, за програмою "Діти Чорнобиля".

Французька родина не має інформації про українку, а тільки надала ім'я. Крім того, мадам Алляр береже фото української дівчинки, яка разом з іншими дітьми приїхала до Франції на оздоровлення.

"Я пригадую, коли я пішла на зупинку автобуса, я вперше побачила Ірину. Це була маленька дівчинка, з хворобливим виглядом, блідесеньке обличчя і вона плакала. Я думаю це було важко для неї залишити свою сім'ю, вона була єдина дитина у них. Я її обійняли, ми прийшли сюди, в мене тоді була донька Клер такого ж віку як Ірина, сину було тоді 3, були ще і інші діти – і зрештою ми всі прийняли Ірину дуже добре",– розповіла француженка.

Попри те, що говорили різними мовами, проблем у спілкуванні не було взагалі.

Від того часу лишились приємні миттєвості, втім  жодних зачіпок, які б допомогли зараз знайти її.  Збереглися лише фото, які дівчинка одного разу привезла із собою, на них вона із батьками.

©

Зараз мадам Алляр дуже шкодує, що тоді не записала ані міста, вулиці чи прізвища Ірини. Щойно в Україні почалася війна, вона постійно згадує свою маленьку гостю.

"Відколи почалась війна, я стежу, дивлюсь новини. Ми б дуже хотіли її побачити, ми допомагаємо іншим українським родинам і хотіли дуже б мати можливість їй допомогти також. Тому що, я думаю, всі українці потребують допомоги зараз. Я розумію, що в неї вже напевне свої діти, але ми допомагаємо сім'ям біженців, які прибули до Франції", - розповідає мадам Алляр.

Вона готова прийняти всіх. "Дорога Ірино, ми дуже хочемо тебе підтримати! Де б ти зараз не була, я хочу, щоб ти була в безпеці і ми страшенно хочемо бачити тебе тут, наш дім відкритий для тебе і твоєї родини. Завжди чекаємо", - звертається жінка.

 
 

Нагадаємо, по всій Європі зафіксовано понад 7,5 мільйона громадян України, які прибули у пошуках прихистку. З них майже 4,2 мільйона в різних європейських країнах оформили статус тимчасово захисту.

Найбільше українських біженців прийняла Польща. За даними польської прикордонної служби, з початку війни в країну прибуло майже 6,5 мільйона українців, а у зворотному напрямку поїхало близько 4,5 мільйона.

Крім цього, біженці з України зупиняються також в Німеччині та Чехії. У цих країнах надано статус тимчасового захисту 641,39 тисячі та 373,82 тисячі українцям відповідно.

Загалом, за даними ООН на 16 червня 2022 року, з України від 24 лютого поточного року виїхало 7,704 мільйона. З них 2,559 мільйона українців повернулися додому.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями:
мрия