Завантаження ...
Новобудови Києва
Новобудови Києва

Продовжуються баталії із чернігівським міським головою

Продовжуються баталії із чернігівським міським головою фото

Не вщухають політичні перипетії у сусідньому Чернігові. До нашої редакції надходить багато повідомлень від читачів, які цікавляться цією темою, тому у цьому матеріалі ми зіібрали для вас повну картину того, що відбувається, і що відомо на даний час.

Як ми повідомляли раніше, напередодні Яворівський міський суд Львівської області визнав мера Чернігова Владислава Атрошенко винним у порушенні закону та позбавив на рік права обіймати посаду міського голови. Окрім того, суд наклав на мера Чернігова адміністративний штраф у розмірі 6800 грн. Зрозуміло, що штраф ніякої ваги в цьому процесі не має, оскільки Владислав Атрошенко є однією з найбагатших людей обласного центру. Але відсторонення від посади - це вже серйозно.

Справа, через яку Атрошенка відсторонили з посади на рік: що про неї відомо?

 

У липні 2022 року під час робочої поїздки до швейцарського міста Лугано Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, якому в пункті пропуску «Краківець» прикордонники відмовили у перетині кордону, дав указівку своєму водієві перевезти машину Tesla Model X, яка належить його родині, за кордон.

У вересні Національне агентство з питань запобігання корупції вручило меру Чернігова Владиславу Атрошенку адміністративний протокол. Такі дії, згідно з цим протоколом НАЗК, становили приватний інтерес, тож мер мав би повідомити вищезгаданий антикорупційний орган.

Слідчі виявили, що міський голова Чернігова надав вказівку своєму водієві вивезти за кордон автомобіль Tesla Model X, який належить його дружині. Так дії, як зазначають у ДБР, становили його приватний інтерес – ч. 1 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП (порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів).

Водію мера Чернігова для цього оформили відрядження та виділили з бюджету кошти, у тому числі і на бензин, хоча він не виконував робоче доручення. У протоколі вказано, що водій вивозив автівку за кордон, щоб зберегти її від знищення та передати дружині Владислава Атрошенка для особистого користування.

Атрошенко мав повідомити НАЗК про те, що водій виїжджає за кордон не з робочим завданням, але не зробив цього. Крім того, за даними НАЗК, дружина Атрошенка 5 березня виїхала з України автівкою Toyota Camri, яка була на праві користування Чернігівської міськради.

Сам очільник Чернігова не погодився з протоколом і заявив, що вважає такі дії політичним тиском. Владислав Атрошенко навіть звертався до Президента України Володимира Зеленського з проханням зупинити політичну атаку на нього. Відповідне звернення він розмістив на своїй сторінці у Facebook. Як зазначив керманич міста, його намагаються усунути з посади мера.

«Спочатку очільника Чернігова не випустили за кордон і позбавили можливості місто отримати від іноземних урядів та донорів кошти на відновлення... А тепер НАЗК з’ясовує, чому, коли Атрошенка прикордонники не випустили на конференцію в Лугано, з офіційним дозволом зміг виїхати його водій», — йдеться в повідомленні пресслужби Чернігівської міської ради.

Пояснення Атрошенка: «Знову прийняв би таке ж рішення»

 

Владислав Атрошенко під час пресконференції з нагоди 7-ї річниці обрання його на посаду мера міста прокоментував справу проти нього. За словами міського голови, в дружини не було можливості виїхати на власній «Теслі». До того ж початково передбачалося, що родина міського голови не буде залишати межі України.

 

– Я вважав, що 24 число і перші ракети – це підняття градусу. Не може бути війни. Зараз буде «відкат», - згадує свою початкову оцінку повномасштабного наступу окупантів Владислав Атрошенко. – Дружина поїхала у Київ. Коли вона доїхала, не було часу вирішувати: відкрите місто, жодної керованості на той час не було. В мене не було часу, мене цікавила територіальна оборона. Тому була «команда» дружині: «Їдь далі, до Львову». Декілька днів, і полетіли ракети на Львів. Коли дружина виїжджала з Чернігова, в неї не було намірів узагалі їхати до Львову. Вартість проблеми (автомобіля) 45 тисяч доларів, на терезах з ціною життя моєї сім’ї… Я готовий ці 45 тисяч доларів покласти до бюджету та забути про цю проблему. Маючи цю ситуацію у другий чи десятий раз, прийняв би таке саме рішення і не вагався б.

 

При цьому, за словами Владислава Атрошенка, службова «Toyota Camry» є власністю приватної компанії, та перебуває у лізингу. А судовий позов стосується не виїзду дружини міського голови на службовій машині, а виїзду водія мера Чернігова за кордон на машині дружини Владислава Атрошенка.

– Подібні речі можна досліджувати, але, гадаю, після «гуманітарних» автомобілів, вкрадених в армії, після розслідувань зловживань з гуманітаркою, після багатьох подібних речей, - вважає міський голова. – Це (виїзд за кордон на «Теслі» дружини мера Чернігова, - прим.) не мій наказ, це – прохання водія.

Відеозвернення Атрошенка та заява про оскарження

 

 
 
 

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко у своєму відеозверненні прокоментував рішення судді Яворівського районного суду Львова щодо відсторонення його від посади мера терміном на один рік та звернувся до президента України Володимира Зеленського.

 

Сьогодні рішенням однієї людини була перекреслена воля майже 80% чернігівців. Чи є в країні хоч одна людина, яка повірить, що суддя Яворівського районного суду Львова без тиску з Офісу президента прийняв рішення відсторонити міського голову Чернігова права обіймати посаду мера терміном на 1 рік?

Дуже символічно, що це сталося саме в день місцевого самоврядування України за вказівкою ваших підлеглих. Таким чином ваші підлеглі, пане Президенте, яскраво показали, що вони думають про місцеве самоврядування та яке місце відводять демократії та народу України.

Я розумію, пане Президенте, що Вашим підлеглим, з вікна нового Порше важко розгледіти закон, тяжко зрозуміти людей, мешканців напівзруйнованого Чернігова та усвідомити головну річ: в країні йде війна. І під час війни місцеве самоврядування стало ще одним фронтом, який, поки наші воїни на передовій, захищає сім’ї українців тут. Вдома. Відбудовує міста. Забезпечує їх життєдіяльність.

Ініціаторам рішення про моє відсторонення це важко усвідомити. Але від імені містян хочу запитати: Як влада буде дивитись у вічі чернігівцям, які ціною життів своїх рідних зупинили навалу на Київ? Як пояснить людям, що чиновники з Офісу Президента зайняті руйнівною політичною війною, поки наші хлопці гинуть на війні справжній?

Як розповісти, що поки вся країна воює ЗА свободу та демократію, тут в серці країни чиновники роблять все щоб свободу та демократію знищити. Я не знаю. Сподіваюся у центральної влади є відповідь. Пане Президенте, якось ви сказали, що найбільшою помилкою України було безпечне ставлення до Росії. Гіршою помилкою може бути лише зневажливе ставлення до народу України.

Журнал «Тайм» назвав вас та «дух України» людиною року за те, що спонукаєте людей і народи об'єднатися для захисту свободи, за нагадування світові про тендітність демократії. Україна протистоїть зовнішньому ворогу в його спробах знищити нашу свободу. У Ваших силах не дати ворогу внутрішньому знищити демократію.

 

Чернігівська міська рада звернулася до Зеленського

 

У четвер, 8 грудня, відбулася 25-та, позачергова, сесія Чернігівської міської ради VIII скликання, яка мала розглянути єдине питання: «Про звернення Чернігівської міської ради до Президента України».

Сам пан Атрошенко не був присутнім на засіданні міської ради: за словами секретаря ради Олександра Ломако, мер відбув у відрядження, яке було заплановане ще до рішення суду.

 

- Ми зібралися не для того, щоб захистити Владислава Атрошенка, а для того, щоб відстоювати та боротися за місцеве самоврядування України. Ніхто в Україні не повірить, що без тиску з Банкової районний суд у Львові (насправді – Львівської області, - прим.) вирішив відсторонити обраного трьома чвертями виборців міста Чернігова міського голову, - підкреслив Олександр Ломако. – Зверніть увагу на аргументацію: через те, що водій міського голови, на автомобілі дружини міського голови, перетнув державний кордон, Яворівський суд відсторонює мера міста від виконання обов’язків. Це як узагалі можливо? Що за аргументація? Соромно шукати порушення у питаннях, які стосуються безпеки родини у перші дні війни (мається на увазі початок широкомасштабного вторгнення Росії, - прим.). Якщо почати у цьому питані розбиратися, то можна, об’єктивно, знайти дуже багато порушників.

 

Олександр Ломако нагадав, що наступного року Чернігів святкуватиме 400-річчя з надання Магдербурського права, де-факто, з часу затвердження у місті місцевого самоврядування:

 

- Сьогодні рішення суду та звернення міського голови прокоментував речник президента, сказавши, що «в нас немає коментарів, відбувається суд й ми нічого не можемо зробити». Можете ви зробити: треба просто дати команду з Банкової не тиснути на апеляційний суд, дати йому розібратися у цій справі, - висловів недовіру у незалежність судової гілки української влади Олександр Ломако. - Якщо розібратися у ній (у справі Владислава Атрошенка, - прим.), буде просто смішно: за умовне порушення, яке не має ніякого відношення до реальності, відсторонити міського голову від обраної посади на рік. Я цього зрозуміти не можу. Якщо суд це справедливо розгляне, рішення буде на користь нашої громади. Просто не треба тиснути на суд. 100 процентів, що закон й правда на нашому боці. Хочем звернутися до президента з дуже простим меседжем: «Ви – гарант Конституції. Будьте ним, будьте з Черніговом й ми Вам за це подякуємо».

 

За звернення проголосували всі присутні на сесії 23 депутати.

Отже, слідкуємо за розвитком цієї ситуації і ми, оскільки історично Славутич повʼязаний із Черніговом доволі міцно. Саме тому славутичанам, приробньо, не все одно, як буде розвиватися ця історія.

 

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: