![Згадуючи місто енергетиків – Прип’ять фото Згадуючи місто енергетиків – Прип’ять фото](/image/news_small/2023/02/04_083039_news2_329139450_3422004791389157_991264923462926403_n.jpg)
4 лютого 1970 року розпочалося будівництво майбутнього міста енергетиків – Прип’яті. Своє найменування, яке походить від назви річки Прип’ять, новий населений пункт дістав 1972 року. Спочатку Прип’ять була селищем міського типу, а 1979 року їй надано статус міста.
Прип’ять стала першим атомоградом в Україні. Місто будували з чистого аркуша, тому воно мала низку переваг: чітко продумане планування, вдало розміщені житлові зони, широкі вулиці, зручні транспортні розв’язки. Проєктувальники постаралися зібрати все найкраще з технологій містобудування того часу – вийшло компактне, зручне для життя місто в мальовничому куточку Поліського краю на березі річки.
![](/image/326695621_892273135388831_3674866689955968947_n.jpg)
![](/image/329053551_569383741904091_972903438560875962_n.jpg)
![](/image/329113604_8508294755907688_6426687368825493811_n.jpg)
Більше про Прип’ять дізнаєтеся в музеї. Першому місту-супутнику Чорнобильської АЕС присвячено експозиції у двох музейних залах – «Історія міста Прип’яті та Чорнобильської АЕС: події, факти, документи» і «Прип’ять: за мить до…».
![](/image/52427957_297301897600967_363788493089931264_n.jpg)
![](/image/326810944_1171263207092733_240687170497485646_n.jpg)
![](/image/326278515_2723618941108043_1237516340164571630_n.jpg)
![](/image/326208128_1554455618388410_6372009254968597733_n.jpg)
![](/image/326227680_535306255080946_7976323284580143682_n.jpg)
![](/image/329053923_548864407304110_801598550266213068_n.jpg)
Екскурсія – безкоштовно. Приходьте вже сьогодні!
Людмила ПІДЛІСНА, екскурсовод Краєзнавчого музею Славутича та Чорнобильської АЕС