Завантаження ...
Новобудови Києва
Новобудови Києва

Славутич: кібербулінг під час навчального процесу

Славутич: кібербулінг під час навчального процесу фото

Днями до поліції надійшло звернення про те, що учениця 7 класу стала жертвою кібербулінгу в одній зі шкіл міста Славутич.

Як повідомляє Служба у справах дітей та сім'ї м. Славутича, посилаючись на Поліцію Київщини, учні 7 та 8 класів у онлайн-групі Telegram-каналу створювали фото-колажі із зображенням обличчя 13-річної дівчинки, писали образливі повідомлення щодо її зовнішності, кепкували та цькували.

Працівники поліції встановили всіх учасників групи та провели відповідні бесіди з дітьми і їх батьками.

Крім того, за фактом булінгу (цькування) учасника освітнього процесу правоохоронці склали адмінпротоколи відносно батьків кривдників [ч.4 ст.173-4 КУпАП].

Поліція Київщини закликає батьків приділяти увагу вихованню дітей. Створення безпечного простору для дітей – наша головна мета.

Дослідження ЮНІСЕФ про кібербулінг

Близько третини українських підлітків ставали жертвами цькування в інтернеті. Це дані опитування Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), в якому взяли участь більше 170 тисяч людей від 13 до 24 років із 30 країн світу.

В Україні долучилися до опитування 6791 респондент через SMS та сервіси миттєвих повідомлень.

В Україні 29% опитаних підлітків були жертвами онлайн-булінгу, а 16% були змушені пропускати через це шкільні заняття, – йдеться у звіті ЮНІСЕФ.

Більшість опитаних зазначають, що кібербулінг найбільш поширений у соціальних мережах, зокрема у Facebook, Instagram, Snapchat і Twitter.

Генрієтта Фор, виконавча директорка ЮНІСЕФ, наголошує, що варто враховувати – булінг не закінчується після навчання в школі, а у житті молоді трапляється і офлайн, і онлайн.

Більше половини українців, вважає, що вирішувати проблему кібербулінгу має молодь. Відповідальність на державні органи покладає кожен п’ятий підліток в Україні. Ще частина вважає, що необхідно залучати школу, а 12% проголосували за залучення інтернет-провайдерів.

За результатами опитування 59% повідомили, що знають про існування груп для школярів у мережі, де вони діляться інформацією про однокласників з метою цькування.

За матеріалами UNICEF in Ukraine

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: