20 лютого в Україні уже вдев`яте відзначають День пам’яті Героїв Небесної Сотні.
20 лютого в Україні уже вдев`яте відзначають День пам’яті Героїв Небесної Сотні.
Цей День відзначається щороку 20 лютого згідно з указом Президента від 11 лютого 2015 року "Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні".
Саме в ці дні під час Революції гідності протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піка. Із 18 по 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого від поранень померло ще понад 20 протестувальників. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську незалежність – до Небесної Сотні.
105 Героям Небесної Сотні посмертно надано звання Герой України, а троє іноземців – громадянин Білорусі Михайло Жизневський та громадяни Грузії Зураб Хурція і Давид Кіпіані – посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні.
17 лютого 2021 року Верховна Рада визнала Революцію гідності одним із ключових моментів українського державотворення та виразником національної ідеї свободи.
"Небесна Сотня" — прийнята в Україні збірна назва загиблих протестувальників, які мали безпосередній стосунок до ідеї та акції Євромайдану (Революції гідності) у грудні 2013 — лютому 2014 року. Пам'ятний День Героїв Небесної Сотні відзначають 20 лютого.
Президент України Володимир Зеленський зранку 20 лютого у своєму зверненні вшанував пам'ять Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя за Україну й українців під час Революції Гідності.
Через 9 років після Революції Гідності битва за українську незалежність триває, сказав президент.
“За самостійну, вільну і сильну Україну, європейську і демократичну, незалежну і цілісну. І жодного сумніву немає, що ми захистимо все це, що ми реалізуємо мрію українських героїв”, — додав Зеленський.
За його словами, захищаючи Україну зараз, українці памʼятають, що їхня міцність і сила духу базуються на міцності й силі багатьох людей, які не здавалися, які мріяли та діяли заради того, щоб Україна жила.
“Рабів до раю не пускають. Це сенс українського тлумачення волі. Це причина, чому на нашій землі ворога не залишиться. Слава кожному і кожній, хто зараз у бою за нашу державу! Світла памʼять усім, хто віддав своє життя за Україну й українців! Вічна шана Героям Небесної Сотні! Слава Україні!”, — сказав президент.
Цьогорічна програма заходів із вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні передбачає проведення кількох виставок, у тому числі у дзвіниці Києво-Печерської лаври, круглих столів, ходи пам'яті, презентації тритомника, інсталяції та панахиди.
Заходи відбуватимуться під гаслом: "Небесна Сотня - перші герої російсько-української війни".