![Генетичний код нації в унікальних ляльках славутичанки Наталії Козленко фото Генетичний код нації в унікальних ляльках славутичанки Наталії Козленко фото](/image/news_small/2023/03/08_040022_news2_329472140_89728526818486_7973739412711683912_n.jpg)
Нову рубрику про талановитих людей області, під назвою "Генетичний код нації", започаткувала на своїй сторінці у facebook заступник голови Київської обласної ради Тетяна Семенова.
"Нашою культурою захоплюється увесь Світ. Древньою, унікальною, самобутньою і неймовірно багатою, яка відтворює багатовікову історію розвитку нашої нації", - зазначає Тетяна Семенова, - "Та наскільки багато кожен із нас знає про витоки тих чи інших традицій, імена наших талантів, які зафіксовані у віковій пам'яті, та тих людей, які нині бережуть, плекають і примножують нашу культурну спадщину".
У своїй рубриці Тетяна Семенова знайомить із однією із майстринь Київщини - майстринею-лялькаркою з міста Славутич Наталією Козленко.
Під час створення ляльки-мотанки Наталія Козленко дотримується давніх традицій і канонічних правил, у той же час, має індивідуальний стиль. Її ляльки – яскраві, самобутні і оригінальні.
Це образи українки і українця, одягнені в традиційний національний одяг Наддніпрянщини. Кожну найдрібнішу деталь Наталія Козленко виготовляє власноруч. У виготовлені ляльок - використовує натуральні матеріали, вишивку зі старовинним українським орнаментом, плетіння із джгутової нитки, стрічки-мережки та кольорові стрічки, намистини і декоративні квіти. Все це підкреслює автентичність народної ляльки-оберегу.
Свої витвори майстриня демонструє на всеукраїнських, обласних і місцевих виставках та конкурсах традиційної української іграшки, де посідає почесні місця.
Також, Наталія Козленко організовує майстер-класи. А ще багато своїх робіт віддає на благодійність.
Читайте також: Свято щедрості, творчості і добра (фоторепортаж)
Виготовляє мотанки тільки з позитивним настроєм, бо, як переконана сама майстриня, - лялька має нести добро.
А от за покликанням Наталія Козленко - бібліотекар, очолює бібліотечно-інформаційний центр для дітей та юнацтва у Славутицькій централізованій бібліотечній системі.
Читайте також: У Славутичі відбувся благодійний ярмарок «Колодій»: чим торгували та скільки коштів зібрали? (фоторепортаж)