5 Серпня 2023
701
Повертатися до навчання після літніх канікул завжди важко. Але цьогоріч ситуація значно ускладнилася через війну.
Повертатися до навчання після літніх канікул завжди важко. Але цьогоріч ситуація значно ускладнилася через війну.
Чимало дітей змінили місце проживання або навчальний заклад у межах України, хтось виїхав за кордон і здобуватиме знання в новому колективі чужою мовою.
- Важливо памʼятати, що стрес і навколишні умови, вплинули і продовжують впливати на нас.
- Це позначається зокрема на навчальних навичках, здібностях і можливостях дітей.
- Тому слід із розумінням і терпінням ставитися до можливих труднощів у навчанні: зниженої концентрації, відстороненості, погіршенні памʼяті тощо.
- До цього треба бути готовими як дітям, так і вчителям та батькам. Це нормально і, головне, тимчасово, ніхто не невдаха – поясніть це дітям, щоб зняти їхню тривогу.
- Діти під час навчання можуть крутити щось в руках, гойдатися на стільці – це не відволікання, а спосіб «відгальмувати» зайві сигнали – і саме так багато хто концентрується.
- Не забороняйте це робити, а, навпаки, спробуйте включити такі рухи в навчальний процес.
- Коли ми проживаємо складний досвід чи стрес, змінюється наша самооцінка, тому нині діти часто живуть в режимі очікування невдачі.
- Їм потрібен досвід перемог і підтримка. Давайте їм маленькі завдання, в яких був би швидкий результат.
- Відзначайте перемоги!
- На одне критичне зауваження має бути не менше трьох схвальних реакцій.
- Пристосування до нових, незнайомих обставин та людей виснажує. Тож зараз школярі можуть бути більш дратівливими, швидше втомлюватися.
Поради сімейної та дитячої психологині Світлани Ройз підкажуть, як зменшити стрес й найкраще включитися в повноцінний навчальний процес після тривалої перерви (дивіться фото) 👇