Завантаження ...
Новобудови Києва

Тарифи на комуналку, соцвиплати, пенсії, мінімалка, церковні свята: які зміни принесе вересень

Тарифи на комуналку, соцвиплати, пенсії, мінімалка, церковні свята: які зміни принесе вересень фото

З приходом осені в Україні традиційно відбувається чимало змін у фінансовій та суспільно-політичній сфері. Наступна осінь також не стане винятком. Втім, тарифи на комуналку, пенсії та, ймовірно, мінімалка, залишаться незмінними. А ось соцвиплати багато одержувачів із приходом вересня втратять. І ще, цьогоріч змістяться у часі багато церковних свят.

Багатьом ВПО скасують соцвиплати

Багато отримувачів соцвиплат вже з 1 вересня їх втратять. Йдеться про переселенців, які мають статус ВПО та отримують щомісячну допомогу від держави. Насамперед, цієї допомоги позбавлять тих ВПО, які тривалий час перебувають за кордоном без поважних причин, або тих, хто вже повернувся до себе додому, проте не повідомив про це органи соцзахисту.

Крім того, позбавлять виплат ВПО, в яких хтось із членів сім'ї зробив покупку на велику суму:

- покупку нового автомобіля (не старше 5 років);

- покупку на суму понад 100 тисяч гривень земельної ділянки, квартири, будинки (крім житла, одержаного коштом державного або місцевого бюджету);

- покупку іноземної валюти, а також банківських металів на загальну суму понад 100 тисяч гривень.

Крім того, підставою для позбавлення виплат є:

- наявність депозиту у банку на суму від 100 тисяч гривень;

- наявність у власності житла, розташованого поза окупацією/зоною (можливих) бойових дій, якщо таке житло має площу понад 13,65 квадратних метрів на одного члена сім'ї.

Звісно, органи соцзахисту мають повідомити одержувача заздалегідь, що йому припиняють виплату соцдопомоги. Крім того, якщо він не згоден зі скасуванням виплат, то він має право оскаржити це в суді.

Тарифи на комуналку у вересні не зміняться

Ба більше, чиновники б'ють себе в груди, що всі комунальні тарифи залишаться незмінними принаймні до кінця 2023 року. А взагалі кажуть, що тарифи зберігатимуть у їхньому нинішньому вигляді до закінчення опалювального сезону, тобто до середини квітня 2024 року.

Тарифи на комуналку, соцвиплати, пенсії, мінімалка, церковні свята: які зміни принесе українцям вересень

Тарифи на тепло, гарячу воду та розподіл газу захищені мораторієм на підвищення комунальних послуг до закінчення військового стану та ще на 6 місяців після його скасування.

Тарифи на холодну воду та каналізацію залишаться без змін. НКРЕКУ намагалася їх підвищити, проте потрапила під шквал критики влади і дала задній хід.

Тариф на електроенергію для населення було підвищено з червня. Тепер він єдиний для всіх – по 2,64 грн/кВт-год. Влада обіцяє його не чіпати до кінця опалювального сезону. Втім, зараз дедалі частіше лунають голоси з того ж табору влади, що вартість електрики може зрости вже з нового року. Але, принаймні, у вересні вона залишиться незмінною.

Тариф на газ у розмірі 7,96 грн/кубометр від компанії Нафтогаз, в якої отримують блакитне паливо 98% побутових споживачів, зафіксовано до 30 квітня 2024 року.

З 1 вересня в Україні зміниться календар церковних свят

Православна церква України (ПЦУ) та Українська греко-католицька церква (УГКЦ) новий церковний рік, що розпочнеться з 1 вересня, розпочнуть з нового календаря. Вони вирішили перейти на новоюліанський календар, за яким відзначає релігійні свята решта християнського світу (крім РПЦ).

Таким чином, Різдво Христове тепер святкуватимуть 25 грудня, а не 7 січня. І фактично багато неперехідних свят зміщуються на 13 днів назад.

Зокрема, найближчі нові дати свят будуть такі:

- Різдво Пресвятої Богородиці (Перша Пречиста) – 8 вересня (замість 21 вересня);

- Воздвиження Чесного Хреста Господнього – 14 вересня (замість 27 вересня).

При цьому свято Усікновіння голови Іоанна Хрестителя цього року "випаде" через перехід на новий календар. Однак парафіянам УГКЦ рекомендують його відзначати або 10, або 17 вересня, а в ПЦУ – 30 серпня 2023 року.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: