16 Листопада 2023
867
![На допомогу полоненим та їхнім родичам фото На допомогу полоненим та їхнім родичам фото](/storage/thumbs/520/kXx/q15/4fUWi0Smj039TJajoQfKse39-metaNDAwOTU4NDIxXzgxMTc4MDA0MDk1ODU3OV80NDk1NDU2NjU2ODA0MTM3ODU3X24uanBn-.webp)
Основне питання: як полегшити родичам або колишнім полоненим (цивільним та військовим) подання документів на розгляд цієї комісії для отримання виплат, компенсації оплат юридичного супроводу та реабілітації?
![](/storage/media/49/67/4967a7ec5816eb9804b04ea9c807f4ff.webp)
Про це повідомляє депутат Верховної ради України (по нашому округу) Ольга Василевська-Смаглюк - Округ 96 у facebook.
За її словами, серед приблизно 7000 заяв на отримання належних виплат, 70% задоволено. Середня сумна компенсації — 90 тисяч гривень за рік увʼязнення. Також компенсують юридичний супровід, сума складає в середньому 50 тисяч гривень. В поточному році буде виплачено всім громадянам приблизну загальну суму 700 мільйонів гривень.
"Утім, родичам або особам, що перебували в полоні, потрібно пройти сім кіл пекла, аби зібрати підтверджуючі перебування в полоні документи.
Вирішили спростити це замкнене коло безкінечних зборів папірців шляхом обміну документами між органами, без того, аби змушувати людей самостійно їх збирати. Тепер потрібно Кабміну напрацювати цей механізм, а це забере ще декілька місяців", - пише депутатка.
Також пані Ольга звертається до родичів військовополонених, які ще не встигли оформити належну документацію щодо цього питання.
"Звертаю увагу всіх родичів, хто не подав ще документи в комісію і не отримав компенсацію: є можливість організувати безкоштовний юридичний супровід цього процесу. Пишіть в особисті для отримання інформації та допомоги.", - зазначає вона.
Ольга Василевська-Смаглюк подякувала за співпрацюі Ірині Верещук,ОГПУ, СБУ, КШ та всім дотичним за увагу до цієї проблеми.
Нагадаємо, військовослужбовціі в/ч 3041 НГУ, що захищали Чорнобильську АЕС і потрапили в полон під час окупації станції російськими військами, ще й досі перебувають у ворожому полоні. Зв'язку з ними немає.
Фото Андрій ЯКОБЧУК