Завантаження ...
Новобудови Києва

За те, що здавала позиції українських військових, Надія Двойнос сидітиме вісім років

За те, що здавала позиції українських військових, Надія Двойнос сидітиме вісім років фото
Чернігівський апеляційний суд дав 33-річній Надії Двойнос із Жукоток (Чернігівського району), що поблизу Славутича, вісім років тюрми за несанкціоноване поширення інформації про переміщення, рух та розташування підрозділів Збройних сил України (ч. 3 ст. 114-2 Кримінального кодексу України).

Як все було

Надія — мати чотирьох малолітніх дітей, дружина Максима Двойноса, колишнього старости Жукоток. Торік  її затримала контррозвідка СБУ. У телефоні жінки в соцмережі «Телеграм» знайшли листування з російським куратором. Упродовж серпня-вересня вона описувала пересування та розташування  військових  у найближчих населених пунктах. За це отримувала шість тисяч гривень.

Апеляції подали: прокурор, бо вважав, що суд першої інстанції дав мало (шість років ув’язнення), та  адвокат Надії. Захисник просив змінити попередній вирок, призначити менш суворе покарання і звільнити  Двойнос з випробуванням. В обгрунтуванні зазначав, що при визначенні міри покарання не взято до уваги обставин вчинення.  Бо поведінка та дії обвинуваченої на момент скоєння злочину свідчать про те, що та  не мала наміру наносити шкоду ЗСУ або державі. А рівень суспільної небезпеки та ризик настання несприятливих наслідків були низькими з огляду на те, що Надія не мала бажання здавати позиції ЗСУ в селі Левковичі і не вказала на місце розташування військових, а, навпаки, надала недостовірну інформацію.

Зізналась!

На допиті, коли ще судили її в Чернігівському районному суді, розповіла, що допомагала росіянам, бо не мала грошей і боялась за свою сім’ю. На перше повідомлення про співпрацю, яке надійшло з російського номера, відповіла відмовою. За два дні до її двору прийшов невідомий чоловік купити води. А потім став  погрожувати, якщо відмовиться від співпраці, постраждає її родина.

Колегія (трійка) суддів апеляційного суду звернула увагу на те, що жінка неодноразово поширювала з корисливих мотивів інформацію про переміщення, рух та розташування ЗСУ. Такі її дії були зупинені лише в результаті діяльності правоохоронних органів, внаслідок чого також не настало і тяжких наслідків.

Валентина ОСТЕРСЬКА

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: