5 Грудня 2023
581
![Знамениті ляльки Наталії Козленко можна побачити в музеї фото Знамениті ляльки Наталії Козленко можна побачити в музеї фото](/storage/thumbs/520/BOd/rvh/cJV3hdQ6MDCOux2HmNM2bJXp-metacGhvdG9fMjAyMy0xMi0wNF8xNi0wNS01MCAoMikuanBn-.webp)
На виставці представлено 18 ляльок, серед яких «Україна Незламна», «Материнство», «Великодня», Осіння», композиції «Несе Галя воду», «Козацьке подружжя» та ін. Не одна з них уже побувала в різних містах України та повернулася до Славутича, щоб дарувати радість дітям і дорослим.
![](/storage/media/2f/03/2f0327217521e6d2075329844b4ccb8b.webp)
Авторкою цих ляльок є народна майстриня Наталія Козленко, завідувачка Бібліотечно-інформаційного центру для дітей та юнацтва. Пані Наталя та її лялечки знані не лише в Славутичі, а й на Київщині, ба більше – в Україні. Славутицькі ляльки-мотанки стали учасницями багатьох мистецьких проєктів, переможцями конкурсів і фестивалів.
![](/storage/media/11/95/1195c21ba486cec73309ae979961d148.webp)
Наталя Козленко здобула безліч відзнак та дипломів, навіть Диплом Книги рекордів України. Лише за останні кілька місяців ляльки-мотанки Наталії Козленко побували на мистецьких проєктах: «Князівни та княгині», «Ляльки для ненароджених», «Наша лялька», «Мапа України. «ОБІЙМИ».
![](/storage/media/fb/b3/fbb370a720ec06902e5d02cbbb825d25.webp)
Багато своїх робіт майстриня віддає на благодійність, створює обереги для наших воїнів. Славутичани пам’ятають благодійну авторську виставку ляльок-мотанок у Мистецький галереї. Також пані Наталя популяризує цю давню українську традицію – проводить майстер-класи зі створення народної ляльки,
![](/storage/media/0b/ec/0bece02c7ce2f3a133c50cd7d9e23b4a.webp)
Красиві, охайні, в ошатному одязі, дуже симпатичні – це не просто ляльки, а справжні обереги. Кожен елемент одягу, кожну деталь майстриня продумує до дрібниць, вкладає часточку душі в кожну нову ляльку. Тому й несуть у собі ці ляльки-мотанки велике тепло й любов.
![](/storage/media/bc/00/bc002333a5047ea308c44520b47f2dad.webp)
Виставка «Обереги, що не губляться у віках» триватиме в музеї до кінця грудня. Вона є чудовою нагодою для всіх, хто цікавиться українською культурою та народним мистецтвом, познайомитися з творчістю талановитої майстрині і поринути у світ краси та магії.
![](/storage/media/2f/82/2f82a2f6d67f9f886d5a6c9bfe4826f4.webp)
Виставка працює щодня, окрім вихідних, з 9.00 до 13.00 та з 14.00 до 17.00. Вхід вільний.
Людмила ПІДЛІСНА
![](/storage/media/ba/30/ba30461491b681556975ef17aae74b09.webp)
![](/storage/media/b9/58/b958fbe9d7eed4603043d65306533844.webp)
![](/storage/media/06/86/068635528db5284f3a7ac09a84a045ff.webp)
![](/storage/media/1d/22/1d220d3a3ec11d4420c86aef825f83f1.webp)
![](/storage/media/b3/d6/b3d6ae6fff430434f28dc07d70814a5f.webp)
![](/storage/media/98/2d/982d45568f1f7de0bd98faa6393cf79c.webp)