5 Грудня 2023
441
![Славутич - оберіг пам'яті фото Славутич - оберіг пам'яті фото](/storage/thumbs/520/5Hh/C6Y/WaJrAQAjHV7BigotZRPR5DvL-metaNDA4MjUzOTA1XzY5OTMwMTYyODA3OTY3MzRfODUwMjcxNTM2MjgyMDIwNzIwMV9uLmpwZw==-.webp)
На зібранні обговорювалися організаційні питання заходів з вшанування пам’яті учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Наближається 14 грудня. Ця дата ввійшла в історію, як день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком ЧАЕС.
30 листопада 1986 року Державна комісія підписала акт про готовність об'єкта до експлуатації.
Це було зроблено у найважчих радіаційних умовах, незважаючи на неймовірні труднощі, ціною здоров’я і життя багатьох тисяч людей.
Зараз, коли Україна чинить спротив російському вторгненню, а окупанти погрожують усьому світові новою ядерною катастрофою, подвиг українських ліквідаторів набуває особливої ваги.
![](/storage/media/56/ca/56cab89902f067062a0d253f7d30a8c1.webp)
Голова Громадської ради Володимир Удовиченко підкреслив, що Славутич має бути оберегом пам’яті.
- Це місто не просто збудували замість Прип’яті , а будували для колективу станції , який має завжди осмислювати цю пам'ять і нести майбутнім поколінням , щоб всі в світі знали, шо це місто атомних енергетиків, місто учасників ліквідації, місто чорнобильців!
![](/storage/media/09/93/09935e1d987ece55fccb023ca2ca60f3.webp)
Члени Громадської ради Володимир Крупський, Лідія Клімова, Олександр Забірченко внесли пропозиції щодо формату проведення заходу «Славутич- це ми», присвяченому учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС.
Разом з ведучою, журналісткою Олександрою Латишевою, учасниками ліквідації аварії на ЧАЕС, представниками міської влади, громади та ДСП «ЧАЕС» пройде ця півторагодинна зустріч в Загальноміському бібліотечно-інформаційному Центрі.
Людмила ЛЮБИВА