7 Грудня 2023
1100
Хустка для українок – це не просто головний убір, це давній символ жіночої душі. 7 грудня відзначається Всесвітній день української хустки – неофіційне свято, яке з'явилося 2019 року та покликане об'єднати жінок різних професій, віку та національностей для збереження українських традицій.
7 грудня відзначається Всесвітній день української хустки – неофіційне свято, яке з'явилося 2019 року та покликане об'єднати жінок різних професій, віку та національностей для збереження українських традицій.
У наших мам і бабусь хусток було багато: повсякденні та святкові, літні та зимові, великі та малі. За старих часів дівчата й жінки носили хустки протягом усього року. При цьому хустка ставала обов’язковим головним убором заміжньої жінки. Хустка також була ознакою соціального стану: молоді жінки носили білі або яскраві хустки, старші жінки - темні, вдови - чорні. А ще хустка свідчила про рівень достатку сім'ї: заможні жінки вкривали голову хустками з дорогих тканин, бідні - з дешевших. Були хустки й оберегами. Саме хустину давала дівчина своєму коханому в дорогу.
Залежно від регіону, жінки використовували різні способи пов’язувати хустку на голову. Спосіб зав’язування хустки міг указати, звідки жіночка походженням. Якщо з північної України, то її хустина буде зав’язана під підборіддя, якщо з Київщини, наприклад, то - на потилиці тощо.
Як бачимо, хустка - надзвичайно цікавий елемент наших давніх традицій, який нам ще вивчати й вивчати.
У Краєзнавчому музеї міста Славутича і Чорнобильської АЕС також є невелика колекція хусток, деякі з них зараз експонуються в народознавчій кімнаті. А працівниці музею, як і належить хранителькам українських традицій, сьогодні прийшли на роботу в українських хустках та підтримали флешмоб «Зроби фото з хусткою».
Людмила ПІДЛІСНА
Фото зі сторінки Краєзнавчого музею м. Славутича і Чорнобильської АЕС
[GALLERY-160]