Комфорт у спілкуванні між військовими та цивільними - поради славутицької психологині

Досвідчена психологиня Славутицького соціально-психологічного центру Ольга Мельник неодноразово чула від військовослужбовців, які після бойових дій приїхали в місто у відпустку чи в інших справах, які говорили про те, що досить часто виникають ситуації непорозуміння з цивільними. Саме тому Ольга пропонує ознайомитися з порадами, як зробити спілкування між військовими та цивільними комфортним та зрозумілим.

Досвідчена психологиня Славутицького соціально-психологічного центру - Ольга Мельник неодноразово чула від військовослужбовців, які після бойових дій приїхали в місто у відпустку чи в інших справах, які говорили про те, що досить часто виникають ситуації непорозуміння з цивільними.
Саме тому Ольга звертає увагу славутичан на таку проблему комунікації і пропонує ознайомитися з порадами, як зробити спілкування між військовими та цивільними комфортним та зрозумілим.

Ольга Мельник:

Розуміння між цивільними та військовими у спілкуванні відіграє важливу роль у створенні сприятливої атмосфери та взаєморозуміння в суспільстві. Ось деякі загальні поради, які можуть допомогти забезпечити комфортну комунікацію:

Порада 1: Внутрішня готовність

Перед спілкуванням з військовими важливо впорядкувати свої думки та почуття. Зосередженість на спілкуванні допомагає зберегти спокій та розуміння. Підготуйтеся до відвертої та відкритої розмови.

Порада 2: Допомога за вимогою

Поради або психологічну допомогу варто надавати тим, хто цього просять. Це уникне втручання в особистісний простір. Якщо помічаєте проблему і не можете допомогти, направие особу до фахівця, зробивши це чемно та ввічливо.

Порада 3: Ефективна комунікація

Розмова повинна бути спокійною, чіткою, короткою, без схлипувань та переживань. Це сприяє ефективному спілкуванню та зрозумінню. Якщо відчуваєте напруження, варто взяти паузу для відновлення спокою та продовження розмови на позитивній ноті.

Що не слід робити у спілкуванні з військовими?

1. Недоречні питання про почуття. Запитання про самопочуття варто уникати, якщо ви не є фахівцем у цій області. Воно може сприйматися як дилетантське та втручання у приватний простір.

2.Фізичні контакти без дозволу. Особистий простір важливий для всіх. Будьте уважні з фізичними контактами, запитайте дозвіл перед обіймами чи фізичними знаками підтримки.

3.Уникання сильних звукових подразників. Гучна мова чи крики можуть бути неприємними для військових. Створюйте спокійну атмосферу для комунікації.

Враховуючи ці поради, спілкування між цивільними та військовими може стати більш ефективним та сприятливим для обох сторін. Це дозволить створити сприятливішу атмосферу в суспільстві та підтримати взаєморозуміння. 
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: