![Співпраця для біорізноманіття: Чорнобильський заповідник уклав важливу угоду фото Співпраця для біорізноманіття: Чорнобильський заповідник уклав важливу угоду фото](/storage/thumbs/520/V9N/h7d/SwzmpX6KnDGp60CtJvJz3g2v-metaNDI4NjAyMDEzXzc3OTE3NTIxMDkxNDQ2M183MTY3MzM4ODAwNjExNjY5ODY3X24uanBn-.webp)
20 лютого в Київському представництві Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника відбулося підписання Угоди з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка. Основною метою цього документу є розширення співробітництва та зміцнення різнобічних зв’язків для створення сприятливих умов розвитку науково-дослідної та еколого-освітньої діяльності, а також започаткування нових спільних проєктів у сфері вивчення і збереження біорізноманіття.
Партнери виражають намір організовувати та проводити спільні науково-практичні, навчальні та комунікативні заходи, сприяючи обміну досвідом і знаннями між сторонами. Ця ініціатива сприятиме поглибленню взаєморозуміння і співпраці у сфері науки та екології, сприяючи взаємному збагаченню обох організацій у плані досліджень та освіти.
Природне різноманіття зони
Нещодавно працівники Заповідника відвідали водойму-охолоджувач Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС) – місце, що приваблює найрізноманітніші види птахів. В цей раз на цьому прекрасному місці було виявлено приблизно 20 орланів, перших шилохвосток, широконосок, чепур великих та крехів малих.
Жайворонок польовий активно мігрує через цю територію. Простір наповнений пташиними голосами: тетеруки співають, лебеді-кликуни перегукуються, мартини жовтоногі регочуть. Тут можна також помітити вже відомого пугача, якого часто тероризують круки, граючись у височині в повітряних потоках.
На околиці водойми-охолоджувача – не лише царство птахів. Тут спокійно прогулюються лосі, олені і сарни, створюючи неповторний біосферний ансамбль.
![Співпраця для біорізноманіття: Чорнобильський заповідник уклав важливу угоду фото №1 Співпраця для біорізноманіття: Чорнобильський заповідник уклав важливу угоду фото №1](https://slavutych.info/storage/5059/conversions/3q6xJ3LdzoNGFEjha4BsLd4Bw7AXpw-metaNDI4NjEzNDYyXzc4MDMzMTY4NDEzMjE0OV83MzgzMzczOTc3ODA0NTc0ODk0X24uanBn--preview.webp)
![Співпраця для біорізноманіття: Чорнобильський заповідник уклав важливу угоду фото №2 Співпраця для біорізноманіття: Чорнобильський заповідник уклав важливу угоду фото №2](https://slavutych.info/storage/5060/conversions/4uZiEhaHRmAX5lgs5ZHixNMJ1yxFNH-metaNDI5NjgzNDMwXzc4MDMzMTY3NDEzMjE1MF84ODU3MTU3ODk3NjI4MDI0OTJfbi5qcGc=--preview.webp)
![Співпраця для біорізноманіття: Чорнобильський заповідник уклав важливу угоду фото №3 Співпраця для біорізноманіття: Чорнобильський заповідник уклав важливу угоду фото №3](https://slavutych.info/storage/5061/conversions/zOloH5LKphXMaKW7dhynAskZccna92-metaNDI4NjIwNzA1Xzc4MDMzMTY4NzQ2NTQ4Ml8zMDMwMTAwNDM5NzMwMzYzMDE4X24uanBn--preview.webp)
Фото: Facebook: Чорнобильський Радіаційно-екологічний Біосферний Заповідник
Автор фото: Сергій Домашевський