Європейський вектор: Офіс Ради Європи в Україні та Славутич об'єднують зусилля для розвитку деліберативної демократії

Офіс підтримки громадських ініціатив м.Славутич оголосив про підписання Меморандуму про співпрацю між Офісом Ради Європи в Україні - Київ та Славутицькою міською радою.

Офіс підтримки громадських ініціатив м.Славутич оголосив про підписання Меморандуму про співпрацю між Офісом Ради Європи в Україні - Київ та Славутицькою міською радою.

Участь у цьому проєкті надасть можливість впровадження інноваційного механізму громадських асамблей у Славутичі, що стане важливим етапом в розвитку деліберативної демократії в Україні.

На недавній конференції "Інноваційні методи залучення громадян: майбутнє деліберативної демократії в Україні" представники Славутича прийняли участь у дискусії про перспективи та виклики деліберативної демократії в умовах війни та після неї. Основна увага була приділена запровадженню громадських асамблей як ефективного інструменту для залучення громадян до прийняття рішень.

На конференції було обговорено:

  • сутність деліберативної демократії та роль громадських асамблей у вирішенні суспільних проблем;
  • досвід впровадження громадських асамблей у країнах-членах Ради Європи;
  • кращі практики та приклади організації громадських асамблей в європейських країнах;
  • плани пілотного запровадження механізму громадських асамблей у 2024 році.

Громадські асамблеї вже успішно впроваджені у багатьох країнах Європи та світу і є одним з найпоширеніших інструментів деліберативної демократії. Проєкт Ради Європи: громадська участь надасть комплексну експертно-методичну підтримку у впровадженні механізму громадських асамблей в двох пілотних українських громадах – Славутицькій та Звягельській, що стане важливим етапом в розвитку деліберативної демократії в Україні.

[GALLERY-443]

Фото: Facebook: Офіс підтримки громадських ініціатив м.Славутич

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: