Винахід колеса є найбільшим досягненням в області механіки за всю багатовікову історію людства. Вважається, що цей найдавніший пристрій з'явився в бронзовому столітті, приблизно 3500-1000 до нашої ери.
Винахід колеса є найбільшим досягненням в області механіки за всю багатовікову історію людства. Вважається, що цей найдавніший пристрій з'явився в бронзовому столітті, приблизно 3500-1000 до нашої ери. Що сталося з цим винаходом далі і який вплив він мав на життя людства на Планеті, можна знайти в Інтернеті, але це не має відношення до цієї інформації.
Хочу зупинитися на пізнішому відкритті, яке, мабуть, з'явився близько 200-250 років тому, але це стало можливим завдяки винаходу колеса. Цей винахід - велосипед. Світ продовжував розвиватися, наука і техніка також не стояли на місці, і я скажу, що перше колесо виглядало далеко не так, як сьогодні. З'явилися ободи, спиці, ступиці і т.д.
Сьогодні ми вже навіть не уявляємо міста, села або селища без цього виду транспорту. Наше місто Славутич - яскравий приклад. Недаремно в Славутичі одна з найбільших велодоріжок в Україні відносно населення і площі міста. З кожним роком у місті з'являється все більше велопарковок, безбар'єрних заїздів, і зростає кількість велосипедистів.
Про те, як відчувають себе велосипеди в місті Білого Ангела, як до них ставляться мешканці міста, їх переваги і за що їх люблять в Славутичі, це все вирішив запитати у володарів "залізних коней". Першим відповідачем став, звісно ж, Сергій Петренко - власник магазину "Веломагазин".
Коротка інформація: Сергій Петренко - майстер спорту України з велоспорту, неодноразовий призер та переможець різноманітних змагань, серед яких Чемпіонат і Кубок України з велоспорту, учасник міжнародних змагань в Європі та цілодобового веломарафону в Києві. Він був членом велоклуба в Чернігові ("КОЛОС"), велоклубу в місті Харкові. Завдяки підтримці друзів з Чернігова він розпочав особистий бізнес з продажу та ремонту велосипедів в Славутичі. Велосипедом він користується вже більше 30 років, а ремонтує та продає їх майже 20 років.
- Я помітив, що в 2022 році, під час початку агресії російської Федерації проти України, кількість продажу велосипедів зросла, особливо дорослих дорожніх. Славутич дійсно місто велосипедистів. Майже в кожній родині є велосипед, іноді два, а є родини, де кожен її член має свій велосипед. В Славутичі першими побудували скейт-парк в нашому регіоні, в місті проводилися велозмагання, велопробіги по місту. Зараз початок сезону, і славутичани готують велосипеди до активних поїздок. Зараз дорослі звертаються з регулюванням гальм і іншими проблемами. Батьки, дідусі з бабусями, не звертаючи уваги на тривоги, замовляють та покупають малечі велосипеди. Молодь та дорослі оновлюють велопарк та проводять тюнінг.
Антон та Костянтин разом з Сергієм замінюють камери в колесах, проводять регулювання ходової частини.
Звертаюся до хлопців:
Яке значення має велосипед у вашому житті? Скільки років ви катаєтесь на велосипеді? Антон розповів, що він катається вже 15-17 років.
- Зараз я вже навіть не уявляю себе без велосипеда.
Костянтин додає:
- Велосипед для мене став усім - це свобода переміщення, а в нашому місті, де немає іншого транспорту окрім таксі, це зустріч з друзями, можливість коротких поїздок містом, і взагалі, це дуже зручно.
Знову звертаюся до Сергія:
Які велосипеди сьогодні купують славутичани, які ти можеш запропонувати бажаючим?
- Я пропоную харківські, також є з Чехії, Польщі, а також з інших країн Європи та Америки.
Роздивляючись різноманітні велосипеди, я помітив пару: батька на велосипеді та дочку на самокаті.
[GALLERY-446]