Більшість глядачів приходять з квітами, тож не буду затягувати сценічну паузу. Відразу скажу, що разом з Міжнародним днем театру, який святкується 27 березня, колектив театру відзначає своє 35-річчя!
27 березня відзначається Міжнародний день театру. На багатьох фасадах театрів ми можемо побачити дві маски – трагічну та з посмішкою. Дві музи – Мельпомена і Талія – втілюють трагедію і комедію.
Ці дві маски зустрічаються як на державних, так і на народних театрах. Погодьмося, що ще чотири музи доповнюють повну картину театральної вистави. Від давньогрецької епохи Мельпомена надихала творців трагедії та виконавців її ролей, а театр символізує сценічне мистецтво, тобто втілення трагедії. З іншого боку, театр - це вид мистецтва, що відображає життя в сценічних діях, які виконують актори перед глядачами. Мистецтво театру передусім полягає в творенні живих діючих сценарних образів.
Закінчимо теорію і відправимось разом з глядачами до репетиційної зали народного театру Славутича "Добрий настрій". Більшість глядачів приходять з квітами, тож не буду затягувати сценічну паузу. Одразу скажу, що разом з Міжнародним днем театру, який святкується 27 березня, колектив театру відзначає своє 35-річчя!
Глядачів зустрічають режисерка Тетяна Бакри-Ніхельман та голова центру німецької культури "ХОФНУНГ" Валерій Ніхельман. Колектив театру в цей святковий день зумів задіяти в програмі концерту "Струни серця" усі музи, які надихають театр. Першу пісню, присвячену глядачам, виконує Валерій. Його змінюють дебютантка театральної сцени Валерія Ласиця (це її перший виступ) та лауреат сцени Віра Савенок. Звучить мелодія пісні "Мій рідний край". І знову на сцені Валерій Ніхельман разом з Валерієм Іваніченко з чарівною піснею "Мамина черешня".
Про театр згадували такі видатні поети та письменники, як Тарас Шевченко, Михайло Коцюбинський, Нечай-Левицький, Олександр Довженко та інші. Уривок з вистави "Долі жіночі" виконує Руслана Черняк.
Тетяна Криворучко запрошує на сцену ветерана театру Людмилу Куманяєву, яка більше 20 років працює на сцені народного театру. Вона виконує пісню "Красива жінка". Звучить вірш у виконанні Вікторії Захарченко.
Антракт – це одне з запитань театральної ювілейної вікторини з можливістю виграти приз. По завершенню вікторини звучить привітання від друзів - інсценізація "Ой купила півня" у виконанні гурту "Забава".
Фрагмент вистави "Демонічна жінка" - особистий погляд на сцену Руслани Черняк та Віри Савенок, разом з режисеркою Т. Криворучко.
Олена Прайс читає вірш "Нащо мені чорні очі". Їй на зустріч звучить вірш Т. Шевченка "За сонцем хмаринка" у виконанні Віри Савенок. Під час деяких виступів Тетяна Криворучко вручає артистам нагороди, які вони отримали на онлайн-конкурсах у цьому ювілейному році. З початку 2024 року коллектив отримав три "Гран-прі", вищих нагороди у театральних конкурсах .
І знов Валерій Ніхельман разом з артистами театру виконує пісню "Guten Tag".
Піснею "Не сумуй!" в колективному виконанні разом з Валерієм Ніхельманом завершується цей концерт.
Концерт завершується, але вітання ще довго лунають в репетиційній залі народного театру "Добрий настрій". Завершуючи розповідь про святковий виступ колективу, не можу не згадати про авторський вірш дебютантки Валерії Ласиці "Вірити у перемогу". Дійсно, зустрічаючись з колективом народного театру, зростає віра у перемогу, незламність нашого народу. Все буде Україна!
[GALLERY-482]