10 Липня 2015
1714
- Музиканти говорять, що написання музичних композицій можна зрівняти з відчуттям дитини, яка вчиться плавати: раз-два, махне рукою, відчує, що у неї виходить і запам’ятає це відчуття, продовжує далі пливти. Чи згодні Ви з такою думкою?
Інтерв’ю з керівником славутицького гурту «Jam Box» Сергієм Єршовим
- Вважаю, що здатність до творчості властива кожній людині з народження. Головне, щоб було бажання, фантазія, уява, вміння та ще й натхнення. Тоді до людей приходять нові ідеї - народжується музика, живопис, вишивка, ліплення… Із кожною новою роботою отримуєш певний досвід і дійсно хочеться «пливти далі».
- Ви працівник Кіноконцертного комплексу, Вас практично всі знають, бо постійно готуєте фонограми для співаків, аранжування для музичних творів, а до цього ще й керівник музичного гурту «Джем Бокс». Звідки взялася така назва?
- Просто звучна назва, яка нам сподобалась.
- Розкажіть про свій колектив.
- Ідея створення його народилася давно, а ось активно виступати разом ми розпочали півтора роки поспіль. Склад колективу мобільний. Гітарист-Вадим Кожемякін, бас-гітарист – Михайло Архипов. Обоє працюють на Чорнобильській АЕС. Я співаю і роблю аранжування. Наймолодший у нас барабанщик – Іван Архипов, син Михайла. Йому лише 3 рочки, але вже видно, що виросте талановитим музикантом, має відмінний ритм.
- Як ви зібрались в одну групу?
- Ми давно знаємо один одного. Музиканти ще зі школи, ми дружили, грали в інших групах, а потім вирішили грати разом.
- Основою любого творчого колективу – є репертуар? На кого орієнтуєтесь Ви у цьому плані?
- В основаному це хіти 80-90 років, так звані кавер-версії. Ми націлені на репертуар достатньо широкий. Тому все, що популярне хочемо охопити. А взагалі на сьогодні ми виконуємо вже понад 25 пісень.
- Як Ви працюєте, щоб домогтись органічного і цілісного звучання?
- Чимало вільного від основної роботи часу ми проводимо на репетиціях. Саме на них йде пошук. Можемо грати і співати до двох-трьох годин, особливо перед концертами.
- Що зміцнює Ваш колектив?
- Ми дружимо сім’ями. Я – хрещений батько молодшої доньки нашого гітариста, а у нього їх три - Валерія, Вікторія та Варвара. У моїй сім’ї підростає син Максим. Радує, що всі наші діти до музики не байдужі, а значить нам нудьгувати не прийдеться.
- Чи є у Вас кумири на яких Ви хочете бути схожими. На кого орієнтуєтесь?
- Я взагалі прихильник електронної музики. Як звичайному слухачу мені подобається західна електронна музика в стилі сінті-поп. Із задоволенням слухаю англійські групи «Duran Duran», «Depeche Mode», норвезьку музикальну групу «A-Ha». З них я черпаю натхнення.
- Про що Ви мрієте?
- Плани є. Хочемо напрацювати більший репертуар і частіше виступати.
Плануємо брати участь в конкурсах, фестивалях і дарувати нашим прихильникам хорошу музику, отримуючи від цього колосальне задоволення.
Людмила ЛЮБИВА