30 вересня славутичани, разом із громадою всієї країни, відзначили Всеукраїнський День бібліотек.
Вже давно відомо, що бібліотеки є одним з інструментів нашої цивілізації, який не одне століття доводить свою ефективність у процесі збереження, накопичення і передачі людських знань.
У Київській Русі бібліотеки почали з'являтися після прийняття християнства. Найбільшою в Київській Русі була заснована в 1037 році князем Ярославом Мудрим бібліотека Софії Київської. Зараз ми можемо з гордістю говорити про Національну бібліотеку В.І. Вернадського, Державну історичну бібліотеку, Державну бібліотеку для дітей, Національну парламентську бібліотеку та багато інших. Сьогодні загальна чисельність бібліотечних працівників в Україні становить близько 53 тисячі фахівців, а щороку українські книгосховища обслуговують 17,5 мільйонів читачів. Серед цієї великої когорти бібліофілів – і наш маленький, але незламний Славутич.
Запрошуємо оглянути фоторепортаж про захід, присвячений цій даті в ЗБІЦ. У великому залі зібралися колективи дорослого та дитячого бібліотечно-інформаційних центрів, шкільні бібліотекарі, представники міської лікарні, громада міста, представники відділу культури, любителі та шанувальники книги.
Вітали працівників бібліотечної сфери начальниця відділу культури, національностей та релігій Ніна Баришевська, а також Почесний громадянин міста, депутат Київської обласної ради Володимир Удовиченко. Нагородження відбувалося під оплески присутніх у залі. Володимир Удовиченко вручив грамоти директорам бібліотечно-інформаційних центрів (дорослого та дитячого), також отримала подяку завідувачка лікарняної бібліотеки Любов Тукмачова. Подяки отримали Наталія Кокіна та Юлія Бикова.
Далі ведуча Єлизавета Бондарук запросила присутніх поділитися думками про форми роботи в бібліотеках, можливості та особливості залучення дорослих і дітей до читання книг. Присутні відзначили, що без бібліотек розвиток культурної спадщини був би значно слабшим. Різноманітні форми взаємодії з читачем дають можливість для творчого розвитку, покращують рівень спілкування, вміння користуватися цифровою інформацією, а також допомагають швидше знайти необхідний матеріал для роботи. Але живе спілкування з бібліотекарем, обговорення під час виконання творчих завдань або робота в творчих майстернях надає можливість зробити роботу більш якісно та відчути підтримку колег.