У суботу, 23 листопада, розпочалася третя, підсумкова, сесія Громадської асамблеї в Славутичі. Під час цієї сесії учасники Громадської асамблеї мають доопрацювати свої пропозиції та надати міській владі рекомендації щодо управління відходами в нашому місті.
Нагадаємо, у Славутичі триває реалізація нового для України формату участі громадян в ухваленні рішень – Громадська асамблея. Тема першої славутицької асамблеї: «Як можемо вдосконалити систему поводження з побутовими відходами в громаді?». Захід організовано Славутицькою міською радою за експертно-методологічної та фінансової підтримки проєкту Ради Європи «Зміцнення стійкості демократичних процесів через громадську участь під час війни та в післявоєнний період».
Перший день підсумкової сесії Громадської асамблеї:
Сесія розпочалася з дискусії про мотивацію мешканців Славутича налагодити вдома роздільний збір сміття, а також про зменшення обсягу відходів для вивезення на полігон. Чи готові славутичани до таких змін? Як подолати труднощі, котрі неодмінно виникатимуть?
Учасники цікавилися діями міської ради стосовно вдосконалення управління побутовими відходами в місті. Зокрема, чи відбувається взаємодія з іншими громадами щодо управління відходами. На запитання членів ГА відповідали:
- Перший заступник Славутицького міського голови Віктор Шевченко,
- Голова Громадської ради з розвитку Славутича Володимир Удовиченко,
- Директор ЖКЦ Володимир Клімов,
- Голова ОСББ Олександр Панченко,
- Підприємець Юрій Єгоренко.
Брала участь у дискусії провідна експертка ГА Олеся Вершигора, а організовував діалог провідний фасилітатор Олег Дукас. Багато запитань стосувалися формування тарифу, а також розділення рахунків за вивезення та утилізацію побутових відходів.
Робота у форматі «Світового кафе»
Після обідньої перерви учасники Громадської асамблеї доопрацьовували свої пропозиції в групах у форматі «Світового кафе». Це дозволило деталізувати рекомендації, які вже 24 листопада, у фінальний день роботи асамблеї, будуть передані міській владі.
Громадська асамблея в Славутичі – це перший крок до вдосконалення управління відходами, і її успіх стане прикладом для інших громад.