У Чорнобильській зоні відчуження відбулися заходи, присвячені вшануванню ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. У межах події також передали технічну допомогу підприємствам зони від Представництва Європейського Союзу.
У Чорнобильській зоні відчуження відбулися заходи, присвячені вшануванню ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. У межах події також передали технічну допомогу підприємствам зони від Представництва Європейського Союзу.
Заходи пройшли за участі міністерки захисту довкілля та природних ресурсів України Світлани Гринчук, голови Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування Олега Бондаренка, голови ДАЗВ Григорія Іщенка та представників Європейського Союзу. Учасники поклали квіти до Стіни Пам’яті, де викарбувані імена загиблих під час катастрофи, та до пам’ятника «Тим, хто врятував світ». Особливістю цього монумента є те, що його звели пожежники чорнобильської пожежної частини, а не професійні архітектори.
У межах заходу відбулося нагородження. 28 працівників підприємств зони відчуження отримали відомчі відзнаки від Міністерства захисту довкілля та ДАЗВ.
Світлана Гринчук підкреслила, що Чорнобильська зона не лише пам’ятає трагедію 1986 року, але й залишається місцем активної роботи ліквідаторів. «На підприємствах зони відчуження сьогодні працює майже 400 осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії – це близько 10% персоналу. Безпосередньо на Чорнобильській АЕС зараз працює 226 ліквідаторів», – зазначила міністерка.
Також, у межах проєкту відновлення Чорнобильської зони, Представництво ЄС передало понад 500 ноутбуків та іншу необхідну техніку для підприємств ДАЗВ. Обладнання замінить те, що було втрачено під час окупації зони відчуження у 2022 році.
Під час візиту учасники обговорили проєкти вдосконалення фізичного захисту об’єктів ЧАЕС, які реалізуються спільно з Департаментом енергетики США. Світлана Гринчук додала, що у 2025 році планується продовження проєктів радіаційної безпеки у співпраці з Єврокомісією та міжнародними партнерами. «Нещодавно країни-вкладники Рахунку міжнародного співробітництва для Чорнобиля анонсували додаткову підтримку у розмірі близько 7 мільйонів доларів для проєктів безпеки в зоні відчуження», – додала вона.
Під час заходу керівництво також вшанувало пам'ять 39 працівників ДАЗВ, які загинули під час російсько-української війни. Хвилина мовчання відбулася у селі Черевач.
Світлана Гринчук висловила подяку всім, хто продовжує працювати у зоні відчуження, підтримуючи радіаційну та ядерну безпеку України. «Ваша праця залишається фундаментом захисту нашої країни, навіть у цей складний час», – підкреслила міністерка.