Маленька станція, великі питання: чому не працюють каси вокзалу у Славутичі та коли нарешті з’явиться термінал?

Залізнична станція в Славутичі – невіддільна частина життя міста. Саме тут починаються мандрівки до інших регіонів, і сюди повертаються ті, хто був у дорозі. Але як працює вокзал в умовах відключень електроенергії, які рішення для покращення його роботи плануються та чому каса далекого сполучення тимчасово не працює?

Залізнична станція в Славутичі – невіддільна частина життя міста. Саме тут починаються мандрівки до інших регіонів, і сюди повертаються ті, хто був у дорозі. Але як працює вокзал в умовах відключень електроенергії, які рішення для покращення його роботи плануються та чому каса далекого сполучення тимчасово не працює?

На ці та інші запитання редакції "Славутич-інфо" погодилася відповісти Олена, працівниця залізниці, яка безпосередньо ознайомлена з внутрішніми процесами та нюансами роботи вокзалу у місті Славутич.

Чому на вокзалі інколи вимикають світло та чи пов’язано це з фактичним розташуванням нашого вокзалу у Чернігівській області?

Олена пояснює, що графік відключень електроенергії у межах залізничної інфраструктури не залежить від конкретного географічного розташування окремого вокзалу. Робота залізниці – це цілісна система: якщо з якихось причин зупиняється постачання електрики в одній станції, пов’язані з нею вузли також можуть виявитися без живлення. Наприклад, коли відключення відбувається у Ніжині, це може вплинути на функціонування вокзалу в Славутичі.

«Якщо відключення відбуваються, наприклад, у Ніжині, це впливає і на наш вокзал. Проте зараз графік роботи стабільний, адже по Україні поки не прогнозуються масштабні відключення», – розповіла працівниця.

Це означає, що вокзал у Славутичі на сьогодні продовжуватиме працювати у стабільному режимі.

Чи вирішить проблему альтернативне джерело живлення (наприклад, «еко-фло» або генератор)?

За словами Олени, навіть наявність автономного генератора не стане остаточним розв’язанням проблеми. Причина полягає у глобальному характері інфраструктури: залізниця – це своєрідна «артерія», де одну ланку неможливо повноцінно «підживити» незалежно від інших. Якщо зупинилося електропостачання на центральній ділянці, то навіть якби у вокзалі був потужний генератор чи акумулятор, загальна електронна інфраструктура довкола залишалася б знеструмленою, унеможливлюючи повноцінну роботу кас, інформаційних табло та іншого обладнання.

Чому тимчасово не працює каса далекого сполучення? Чи пов’язано це з відключеннями світла?

Як пояснює Олена, ця ситуація не пов’язана з відключеннями електроенергії. Причина полягає в оновленні внутрішнього програмного забезпечення та проїзних документів на залізниці. Поки тривають технічні вдосконалення, деякі невеликі станції, серед яких Славутич і Бровари, тимчасово не мають змоги оформлювати квитки на далекі напрямки.

«Зараз такі маленькі станції, як Славутич і Бровари, тимчасово не обслуговують далекі напрямки. Великі вузли працюють у штатному режимі. Очікуємо, що ці незручності триватимуть лише 2-3 дні. Водночас пасажири можуть безперешкодно придбати квитки на сайті або в офіційному мобільному додатку Укрзалізниці.», – зазначила працівниця.

Тож, за прогнозами, ці технічні роботи займуть близько 2–3 днів. Після їх завершення каса далекого сполучення знову відновить свою роботу, і пасажири зможуть придбати квитки у звичайному режимі.

Коли на вокзалі з’явиться термінал для безготівкової оплати?

Питання безготівкової оплати давно "на часі" для мешканців Славутича. Відсутність термінала створює суттєві незручності: не завжди у пасажирів є готівка, а можливість розрахуватися карткою стала б зручним сучасним рішенням. На жаль, точних термінів впровадження термінала немає. Олена зазначає, що це залежить від вищого керівництва та міської влади. Коли станція тільки з’явилася, вона не розглядалася як пріоритетна, тож згодом, впровадження безготівкових систем не стояло на порядку денному.

Міський голова Юрій Фомічев, за словами Олени, підіймав це питання кілька місяців тому, але поки що без результатів. Відтак, на цей час пасажирам доводиться шукати готівку або звертатися до інших станцій, де безготівковий розрахунок доступний.

Сподіваємося, найближчим часом це питання буде вирішено, а умови для славутичан стануть ще комфортнішими.

Актуальний графік роботи вокзалу та розклад руху електропоїздів

Розклад руху поїздів

Регіональний електропоїзд «Фастів – Славутич»

  • Фастів: 06:49
  • Київ-Пасажирський: 08:01 / 08:11
  • Ніжин: 09:53 / 09:56
  • Чернігів: 10:54 / 11:04
  • Жукотки: 11:24 / 11:25
  • Славутич: 11:50

Регіональний електропоїзд «Славутич – Фастів»

  • Славутич: 16:45
  • Жукотки: 17:08 / 17:09
  • Чернігів: 17:35 / 17:45
  • Ніжин: 19:04 / 19:06
  • з.п. Північна: 20:47 / 20:50
  • Фастів: 22:14

Регіональний електропоїзд «Славутич – Чернігів»

  • 06:10 – 07:13 (щоденно)
  • 09:18 – 10:21 (щоденно)
  • 12:19 – 13:22 (пн., ср., пт., сб., нд.)
  • 15:59 – 17:02 (вт., чт.)
  • 18:00 – 19:03 (щоденно)

Регіональний електропоїзд «Чернігів – Славутич»

  • 08:04 – 09:08 (щоденно)
  • 10:32 – 11:36 (щоденно)
  • 14:42 – 15:46 (щоденно)
  • 20:40 – 21:44 (щоденно)

Поїзди будуть курсувати з комфортними вагонами 3-го класу. Вартість квитка становить до 100 грн.

Додаткова інформація

Регіональні поїзди «Фастів – Славутич» курсуватимуть 5 разів на тиждень, окрім вівторка та четверга

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: