Завантаження ...
knukim.edu.ua
Новобудови Києва

Піч на підстраховку: завдяки кому у Славутича є «план Б» на випадок блекауту

Піч на підстраховку: завдяки кому у Славутича є «план Б» на випадок блекауту фото

У лютому 2022 року Славутич опинився в повній ізоляції через вторгнення росіян: у місті зникло електропостачання, не працював мобільний зв’язок, а мешканцям доводилося готувати їжу просто у дворах на мангалах. Досвід того періоду засвідчив, наскільки важливо бути готовим до тривалих блекаутів. Саме тому нині у Славутича є «план Б» – у межах волонтерських ініціатив місту передали 170 буржуйок, аби в разі повторних знеструмлень кожен під’їзд був забезпечений можливістю приготувати їжу.

Хто й навіщо забезпечив Славутич пічками

Редакція «Славутич-інфо» поспілкувалася з директором благодійної організації «Волонтерський Корпус» Владиславом Мокроусовим. Він розповів, як виникла ідея передати буржуйки та хто доєднався до цього проєкту.

«Ми, благодійна організація, називаємося “Волонтерський корпус”. Знаходимося в Києві, засновані в 2022 році. Працюємо з міжнародними фондами, такими як “Habitat for Humanity”, “Chernobyl Children’s International”, “Project ESPA” та іншими», – розповідає директор організації.

Одним із ключових партнерів у цій ініціативі стала “Chernobyl Children’s International” – міжнародна організація, створена людьми, які виїхали з Чорнобильської зони. Її мета – підтримувати постраждалих від аварії на ЧАЕС та мешканців прилеглих територій.

Як організували виробництво та доставку пічок

У Славутичі вирішили створити “цивільний резерв” – запас буржуйок на випадок екстремальних ситуацій із відсутністю електроенергії. За словами Владислава, один із волонтерів, на ім'я Уоррен поспілкувався з місцевими й дізнався, місту справді потрібні додаткові джерела тепла. Ініціативу також підтримали Благодійний Фонд «Оберіг Славутича» та небайдужі містяни.

«У минулому році ми також доставляли пічки на цивільний резерв, і тоді ініціативою керував мій співзасновник фонду Римаренко Антон, і було доставлено 58 буржуйок. Тож це вже друга партія. Пічки виготовляли у Києві за фінансової підтримки “Chernobyl Children’s International”. Вони повністю спонсорували цей проєкт. В цей раз ми надали 170 буржуйок, а також труби й відводи для відведення диму. Це буде цивільний резерв на надзвичайні випадки», – зазначає Владислав.

Після виготовлення буржуйок у столиці їх перевезли до Славутича. Розвантаженням займалися добровольці зі «Славутицького ДФТГ» (Добровольче формування територіальної громади).

План дій на майбутнє

Усі 170 буржуйок зберігатимуть у місті, щоб у разі надзвичайної ситуації швидко розподілити їх між мешканцями.

Основна мета – забезпечити кожен під’їзд багатоквартирних будинків у Славутичі принаймні однією пічкою. Виконком міста також закупив пічки із розрахунку, щоб забезпечити кожний багатоповерховий будинок. А зараз завдяки сумісним зусиллям, враховуючи ці 170 пічок, у разі потреби буде забезпечено кожний під'їзд.

Подяка від громади

Організатори проєкту висловлюють окрему вдячність Благодійному Фонду «Оберіг Славутича», «Волонтерському Корпусу», «Chernobyl Children’s International», «Славутицькому ДФТГ» та всім небайдужим, хто допоміг зібрати кошти, виготовити, доставити й розвантажити буржуйки. Завдяки цій спільній ініціативі Славутич упевненіше дивиться в майбутнє, знаючи, що навіть у найскладніших умовах мешканці не залишаться без гарячої їжі.

«Разом ми зможемо все. Разом до перемоги!» – наголошують волонтери.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями:
мрия