Міський голова Славутича Юрій Фомічев поділився своїм досвідом участі у розширеному засіданні Національної ради з безбар’єрності, яке відбулося за участі першої леді України Олени Зеленської, радниці-уповноваженої з питань безбар’єрності Тетяни Ломакіної, міністрів та провідних експертів.
На засіданні обговорювали, як зробити Україну доступною для всіх. Більше ніж 50% українців потребують доступних послуг, транспорту, інформації та просторів. Особливий акцент робили на тому, що безбар’єрність – це не благодійність, а основа стійкого суспільства. Це наш обов’язок перед захисниками та захисницями, які після поранень мають отримати змогу вільно пересуватися вулицями та інтегруватися в життя суспільства.
Славутич – приклад для наслідування
Під час засідання Славутич неодноразово згадували як приклад успішного впровадження безбар’єрних рішень. Зокрема, відзначили:
- «Інклюзивно-ресурсний центр» Славутича, який демонструє високий рівень фаховості працівників;
- створення безбар’єрного маршруту в місті;
- оновлений Молодіжний простір;
- майбутній суперпроєкт «Кіноконцертний комплекс».
Юрій Фомічев наголосив, що усі ці проєкти є результатом спільної роботи громади та партнерів, зокрема міжнародних організацій. Міський голова підкреслив, що будь-яке відновлення чи створення нового потрібно робити зручним та доступним для всіх.
Безбар’єрність – інвестиції у майбутнє
За словами Юрія Фомічева, створення безбар’єрного середовища – це не лише питання поваги до людей, але й інвестиції в майбутнє. Це не обмежується пандусами чи ліфтами, а включає рівні можливості для кожного. Безбар’єрність – це про комфорт і безпеку, що є індикатором розвитку та цивілізованості суспільства.
Міський голова наголосив, що хоча створення безбар’єрного середовища потребує часу та ресурсів, довгострокова вигода від таких інвестицій буде значно більшою.