«Ми дійсно вражені тим, що це все функціонує на практиці. Тут дійсно територія сприятлива для дітей», - голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні про візит до Славутича
«Ми дійсно вражені тим, що це все функціонує на практиці. Тут дійсно територія сприятлива для дітей», - голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні про візит до Славутича
Славутич відвідав поважний гість — голова Представництва дитячого фонду Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) в Україні Мунір Мамедзаде. Візит був на запрошення міського голови Славутича Юрія Фомічева.
«З паном Муніром ми познайомились у грудні, минулого року, на раді безбар'єрності. Тоді я запросив його до Славутича. І приємно, що візит відбувся так швидко. І це дуже вражає», - розповідає Юрій Фомічев.
Спочатку пан Мунір побував у дитячому садочку «Калинка», де ще у 2022 році, завдяки допомозі UNICEF Ukraine та підтримці народної депутатки України Ольги Василевської-Смаглюк, у дитсадку було облаштовано укриття. Славутицьке підприємство ТОВ "ДІОРО" максимально швидко і якісно виконало всі роботи.
Фото зі сторінки Юрія Фомічева у facebook
В укритті встановлено систему рекуперації (примусову припливно-витяжну систему вентиляції з підігрівом повітря).
Температурним режимом можна керувати через мобільний додаток – це дуже зручно і безпечно. У приміщенні є всі необхідні меблі, облаштовані душові кімнати, вбиральні.
Фото зі сторінки Юрія Фомічева у facebook
В укритті є декілька входів, один з яких веде до приміщення закладу, що дозволяє переміщатися в укриття, не виходячи на вулицю. А творчий колектив «Калинки» самотужки створив яскраві декорації, аби маленькі відвідувачі закладу могли почуватися комфортно, затишно та захищено.
Наступною локацією, яку відвідав гість, став Центр життєстійкості м.Славутич, що не так давно розпочав свою роботу у нашому місті.
На думку соціальної менеджерки Анастасії Лі, яка презентувала гостям роботу Центру, це місце сили, куди можуть прийти й отримати фахову підтримку й допомогу всі охочі безкоштовно.
Фото: Анастасія Лі
«В нашому Центрі життєстійкості ви можете безкоштовно отримати консультацію і попрацювати з психологом. Зараз дуже актуально: багато хто спілкується з військовими і не знає, як правильно з ними спілкуватися. У нас є тренінги, на яких ми розказуємо, як взаємодіяти, щоб не виникало ніяких конфліктів. Також у нас є різні групи підтримки за інтересами. Наприклад, у нас функціонує група підтримки дружин військовополонених, які зустрічаються щотижня, разом комунікують та консультуються з психологом. Постійно діє курс управління стресом «Самодопомога+». Користується попитом курс «Батьківство без стресу», де відбувається одночасно спілкування батьків і дітей в окремих групах», - розповідає Анастасія.
У Центрі життєстійкості до пана Муніра звернулася з проханням підтримати та залишити свій підпис на прапорі в/ч 3041 дружина нацгвардійця, що охороняв ЧАЕС і разом з побратимами потрапив в полон під час російської окупації. Мунір Мамедзаде залишив на прапорі напис із побажанням «Миру Україні».
Для Муніра Мамедзаде, який вперше побував у Славутичі, була організована невелика екскурсія містом. Оскільки він є громадянином Азербайджану, більше уваги приділили Бакинському кварталу.
Найбільше Муніра Мамедзаде вразили майоліки (один з найпопулярніших видів кераміки, який вирізняється своєю яскравістю, декоративністю та багатою історією) з національним колоритом азербайджанського народу, що розміщені на стіні дитячого садочку.
Фото зі сторінки Юрія Фомічева у facebook
«Для мене дуже приємно бути в Славутичі. Ми дійсно вражені тим, що це все функціонує на практиці. Тут дійсно територія сприятлива для дітей. Я вважаю, треба цей кейс задокументувати і поділитися цим досвідом з іншими громадами, де можна буде реалізувати подібні проєкти. Це все завдяки лідерським навичкам і відповідальному підходу місцевої влади. І, звичайно, це не останній наш візит до Славутича. Ну, і найважливіше, що це дійсно є прикладом стійкої моделі, саме того, як це має працювати. Тобто, дійсно, є внесок і на національному рівні, долучається і центральна влада, але найбільше, звичайно, виділяється інвестицій з місцевого бюджету. І це чудовий приклад тієї стійкої моделі, яка має бути розгорнута по всій Україні», - поділився своїми враженнями Мунір Мамедзаде.
Підбиваючи підсумки, міський голова Юрій Фомічев, зазначив важливість цієї зустрічі, де головною ознакою подальшої плідної співпраці буде визнання і документація славутицького досвіду у рамках програми ЮНІСЕФ «Місто сприятливо для дітей».
«Мунір Мамедзаде - дуже відкрита людина, позитивна. Ми обговорили ті напрямки, які можуть бути цікавими. Це ті проєкти, які не просто реалізуються на час проєкту, а які постійно діють. Наприклад, «Молодіжний простір». Також обмінялися думками про підтримку нашого дитячого будинку Центру «Родиний затишок». Проговорили взагалі про розвиток Славутича як такий. І приємно, що ми маємо задокументувати те, що робимо, бо це має стати прикладом для багатьох громад в Україні», - зазначив очільник міста.
Юрій Фомічев вважає, що потрібно підтримувати і розвивати співпрацю з країнами, які будували Славутич (окрім окупантів). Славутич уже має такий досвід, адже давно стали традиційними візити представників посольства Латвії в Україні до славутицького садочку «Маріте», який створений латвійськими будівельниками.
«Це не останній візит, я впевнений, що ми ще побачимо його в Славутичі. Ми обговорили можливість візиту посла Азербайджана в Україну з його допомогою. Я думаю, нам це вдасться, і найближчим часом ми його тут побачимо. Можливо, це буде 26 квітня, якраз до дати Чорнобильської. Є плани певні по цьому напрямку. Це важливий візит в частині підтримки дітей. Ключове – це підтримка дітей. Конкретна співпраця – це буде документація нашого досвіду. Ми є учасниками програми «Місто сприятливо для дітей». Славутич продемонстрував готовність до співпраці. У нас є потужна команда. І це було видно в його очах, що він оцінив, що тут є потенціал, з яким можна працювати і куди вкладатися ресурси», - акцентував керманич Славутича.
ЮНІСЕФ неодноразово надавав підтримку Славутичу. Зокрема було облаштоване безпечне укриття для дитячого садочку «Калинка», неодноразово надавалась гуманітарна допомога внутрішньо-переміщеним особам (ВПО), що мешкають у Славутичі, у місті облаштовувались дитячі простори, був розміщений великий намет — Дитяча точка «Спільно» ЮНІСЕФ, в якому надавались різноманітні безкоштовні послуги з розвитку та дозвілля малят, а також підтримки їхніх батьків та інше. Співпраця триває.