Поранені крила. Історія порятунку лебедят на озері біля Славутича

 На Лебединому озері біля Славутича знову оселились лебеді. Цього року білокрила пара вивела сімох пташенят. Місцеві раділи — птахи, які зникли після трагічної історії 2021 року, повернулись. Але червень приніс нову біду.

 На Лебединому озері біля Славутича знову оселились лебеді. Цього року білокрила пара вивела сімох пташенят. Місцеві раділи — птахи, які зникли після трагічної історії 2021 року, повернулись. Але червень приніс нову біду.

У місцевій фейсбук-групі з’явилось повідомлення про покусаних лебедят. Одне зникло, друге знайшли в кущах — поранене, слабке.

Крик про допомогу

19 червня на Лебединому озері знову трапилась біда. У фейсбук-групі Славутича з’явилось тривожне повідомлення: двоє лебедят поранені.

Пост написала Олена Володько — саме вона разом із чоловіком першою знайшла поранене пташеня та надала йому допомогу. Мешканці, які побачили допис, почали шукати варіанти: як діяти, хто може допомогти, хто має досвід порятунку диких птахів.

Волонтерка вирушає в дощ

Допомогти викликалась Зінаїда Матук — досвідчена волонтерка та членкиня Українського товариства охорони птахів. За плечима — понад 40 років роботи з дикими птахами, включно з кільцюванням і реабілітацією. Вона вже не раз допомагала птахам у Славутичі.

На фото Зінаїда Матук

“Я побачила повідомлення — і одразу зібралась. Машини не було. Дощ. Але я дісталась озера. Я була одна. Промокла, носки викручувала прямо біля води. Але знала, що мушу побачити, в якому стані пташенята”, — згадує вона.

Коли Зінаїда приїхала до озера, на неї вже чекала частково хороша новина.

Пташеня під наглядом

Одне з поранених лебедят — те, що першим знайшли у кущах — вже було в надійних руках. Його підібрали автори того самого допису у фейсбуці — Олена Володько із чоловіком, місцеві дачники з Мекшунівки.

Олена, колишня медсестра, самостійно обробила рани, витягла опаришів і організувала тимчасове місце для реабілітації у себе на дачі. Волонтерка Зінаїда підтримує з родиною зв’язок і консультує щодо подальшого догляду.

“Я була в них. Подивилась — стан хороший. Апетит є, пір’я чисте, оброблене.  Я їм дуже вдячна”,— каже Зінаїда.

На озері залишаються ще п’ятеро лебедят. Вони, як і раніше, тримаються близько до батьків.

Подяка небайдужим

Редакція “Славутич-Інфо” дякує всім, хто не залишився осторонь. Хто шукав, рятував, підтримував. Тим, хто зробив усе можливе — і навіть більше — заради маленького життя.

Завдяки вам ця історія має продовження.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: