
Служба зайнятості Київщини з початку 2025 року прийняла 650 ветеранів та ветеранок, з яких 130 уже працевлаштовано, а 91 — отримав грант на власну справу.
Про це повідомляє Славутицька міська рада з посиланням на сторінку служби у фейсбук
Повернення з війни — це новий життєвий етап, що потребує підтримки. Саме тому служба зайнятості послідовно поглиблює роботу з ветеранами, надаючи допомогу від першого звернення до повної професійної адаптації.
Пріоритети роботи з ветеранами
- фінансова підтримка
- інформаційний супровід
- освіта та перекваліфікація
- сприяння працевлаштуванню
Бізнес на основі досвіду служби
Завдяки ветеранським грантам створено майже 200 нових робочих місць. Найпопулярніші напрями для бізнесу:
- ресторанна справа
- освітні послуги
- ремонт і техобслуговування авто
- роздрібна торгівля
- сільське господарство
Освіта для нової професії
У 2025 році навчання пройшли 34 ветерани і люди з інвалідністю внаслідок війни. Популярні професії: водій, тракторист, зварювальник, електромонтер та оператор верстатів з програмним керуванням. Ще 29 осіб скористалися правом на ваучер на навчання.
Допомога роботодавцям
Для створення доступного робочого простору держава компенсує до 120 тис. грн за працівників з І групою інвалідності та до 80 тис. грн — для ІІ групи. Ці кошти можна використати на адаптовані меблі, техніку чи програмне забезпечення.
Цією можливістю вже скористались 149 роботодавців, які облаштували 174 робочих місця, у тому числі — для 23 учасників бойових дій.
Служба зайнятості наголошує: реінтеграція ветеранів — це не лише державна стратегія, а й наша спільна справа. Захисники — це не лише ті, хто воював, а й ті, хто розвиватиме економіку й культуру країни.