Завантаження ...
Новобудови Києва

Сіра сова атакує в обличчя і не пробачає загроз: у Чорнобильському заповіднику розповіли, чому не варто чіпати її пташенят

Сіра сова атакує в обличчя і не пробачає загроз: у Чорнобильському заповіднику розповіли, чому не варто чіпати її пташенят фото

У Чорнобильському Радіаційно-екологічному Біосферному Заповіднику розповіли про поведінку сірої сови — нічної хижачки, яка мешкає поблизу лісів і людських осель.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Чорнобильського Радіаційно-екологічного Біосферного Заповідника.

Сіра сова (Strix aluco) — один із найпоширеніших видів сов у Європі. Птах полює в сутінках, покладаючись на слух і зір, а голову здатен повертати майже на 270°, не змінюючи положення тіла. Полювання відбувається безшумно — у раціоні гризуни, комахи, дощові черв’яки.

Днем сова ховається в дуплі або на гілці, а в період гніздування стає особливо агресивною. Захищаючи пташенят, вона може атакувати навіть людину, прицілюючись кігтями прямо в обличчя.

Фахівці заповідника пояснюють: якщо ви бачите совеня на землі, не варто втручатися. Часто це — перші спроби польоту, і батьки спостерігають за малюком поблизу.

Сіра сова охороняється згідно з Бернською конвенцією та Конвенцією CITES, що підкреслює важливість збереження цього виду у природному середовищі.

 

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: