18 Квітня 2016
1589
16 квітня на промисловому майданчику ДСП ЧАЕС побував новопризначений міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак. Ознайомившись з ходом робіт на майданчиках будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива сухого типу (СВЯП-2) і нового безпечного конфайнмента...
16 квітня на промисловому майданчику ДСП ЧАЕС побував новопризначений міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак. Ознайомившись з ходом робіт на майданчиках будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива сухого типу (СВЯП-2) і нового безпечного конфайнмента...
16 квітня на промисловому майданчику ДСП ЧАЕС побував новопризначений міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак. Ознайомившись з ходом робіт на майданчиках будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива сухого типу (СВЯП-2) і нового безпечного конфайнмента (НБК), міністр провів зустріч з головою державного агентства з управління зоною відчуження Віталієм Петруком, генеральним директором ДСП ЧАЕС Ігорем Грамоткіним та першим заступником генерального директора Валерієм Сейдою.
В ході візиту міністр переконався в тому, що роботи на майданчику «Укриття» ведуться якісно і за графіком. «Тут ми співпрацюємо з західними партнерами, і можна говорити про високу якість і робіт, і безпеки. Будівництво Арки над 4-м блоком ЧАЕС та сховище відпрацьованого ядерного палива будуть завершені відповідно до затверджених планів», - прокоментував міністр.
Остап Семерак висловив думку, що сьогодні ставлення до чорнобильської зони і ЧАЕС потрібно міняти, цю територію необхідно робити максимально відкритою, щоб громадяни України та світу бачили, що тут відбувається. «Зона відчуження, яка сьогодні асоціюється тільки з трагедією, повинна перетворитися в територію змін, реформ, інновацій, унікальний майданчик, де можна проводити наукові дослідження і технічні експерименти», - додав міністр.
Міністре впевнений також, що одним із завдань України є створення в країні повноцінного ядерного циклу. «Україна має вийти на світовий рівень в поводженні з відпрацьованим ядерним паливом без участі Росії. Це питання національної безпеки та економічної доцільності. Не бачу, чому ми повинні плати Росії гроші за захоронення ядерного палива, якщо можемо це безпечно робити самі...» Найближче короткострокове завдання, на думку міністра, це підготовка можливостей для звільнення 4 енергоблоку від паливовмісних мас та їх захоронення.
Нарешті, Остап Семерак повідомив, що Міністерство екології планує звернутися до Міністерства фінансів та Кабінету міністрів щодо внесення змін до Бюджетного кодексу з питання додаткових виплат чорнобильцям. «Виконання закону, в тому вигляді, яким він сьогодні прийнятий, неможливе. Наше міністерство буде виходити на Міністерство фінансів, Міністерство соціальної політики, Кабмін в цілому, щоб виробити в терміновому порядку зміни до Бюджетного кодексу України та передбачити фінансування цих статей в повному обсязі», - зазначив міністр.