Завантаження ...
Новобудови Києва
Новобудови Києва

Європейський тиждень сталої енергії у Славутичі

Скоротити викиди вуглецю щонайменше на 30% до 2030 року, підвищити енергоефективність, покращити якість життя містян – такі амбіційні зобов’язання добровільно беруть на себе мери міст, які приєднуються до Європейської ініціативи Угоди мерів щодо клімату та енергії. Європейська ініціатива...

 

Скоротити викиди вуглецю щонайменше на 30% до 2030 року, підвищити енергоефективність, покращити якість життя містян – такі амбіційні зобов’язання добровільно беруть на себе мери міст, які приєднуються до Європейської ініціативи Угоди мерів щодо клімату та енергії. Європейська ініціатива набуває широкого розповсюдження в країнах Східного партнерства.

У Славутичі 19 червня на Центральній площі міста відбулося урочисте відкриття Європейського Тижня сталої енергії, на якому з вітальними словами виступили: Юрій Фомічев – Славутицький міський голова, Томас Фреллесен – заступник голови Представництва Європейського Союзу в Україні, Олег Міщенко – заступник голови Київської обласної державної адміністрації, Володимир Гаразд – Президент Асоціації «Енергоефективні міста України» та Володимир Удовиченко – депутат Київської обласної ради.
У своєму виступі міський голова Юрій Фомічев зазначив, що Європейський тиждень сталої енергії спрямований на енергозбереження, він об’єднує органи влади та споживачів. Українські міста активно долучаються до заходів по енергозбереженню, головним завданням яких є використання чистих джерел енергії.

Томас Фреллесен додав: «Я дуже радий відмітити, що цього року близько 40 міст України організовують заходи сталої енергії. Протягом тижня ми хотіли висвітлити важливість сталого використання енергії, бо наразі Україна є найбільш енергоємною країною в Європі. Завдання ЄС полягає у виведенні України у сферу енергоефективності та чистої енергії, задля досягнення європейського рівня».

По завершенню урочистої церемонії відкриття Європейського тижня сталої енергії у Кіноконцертному комплексі розпочала свою роботу міжнародна конференція «Угода мерів та енергоефективність будівель: вчора, сьогодні, завтра». Захід розпочався з підписання Угоди мерів, програми Європейського Союзу, що надає технічну та фінансову допомогу українським містам, які приєдналися до Угоди мерів та взяли на себе зобов’язання впроваджувати енергоефективні заходи, передбачені Планами дій сталого енергетичного розвитку.

Після підписання Угоди відбувся прес-брифінг, на якому представники ЗМІ мали змогу поставити питання пану Т. Фреллесену, Юрію Фомічеву, Олегу Міщенко, Володимиру Гаразду, міжнародним експертам та учасникам конференції.

Одночасно з конференцією проводилась і низка заходів Європейського тижня сталої енергії: церемонія нагородження кращих заходів з енергоефективності м. Славутича, виставка енергоефективного обладнання та енергоощадних технологій, показові виступи міського кінноспортивного клубу, інтерактивне заняття з енергозбереження з дітьми дитячих садків, конкурс малюнків на асфальті, флешмоб «Славутич – енергоефективне місто», білінгвальний урок з енергозбереження для учасників мовного табору та майстер-клас з фейс-арту.

Для учасників Міжнародної конференції АЕМУ «Угода мерів та енергоефективність будівель: вчора, сьогодні, завтра» проведено чотири пленарні сесії: «Енергоефективність як основний елемент енергетичної стратегії України», модератором якої виступив Йоганнес Баур – голова ІІІ Сектора Делегації ЄС в Україні; «Енергоефективність у будівлях: Виклики для України та практичні уроки від країн-нових членів ЄС», модератор – Святослав Павлюк, міжнародний експерт, керівник Київського офісу АЕМУ; «Енергоефективні рішення у системах центрального теплопостачання», модератор – Оксана Кисіль, Com-East2; «Відновні джерела та мобільність для міст: виклики і рішення», модератор – Максим Верещак, CoM-DeP. Учасники конференції обговорили головні виклики потенціалу застосування нових європейських будівельних стандартів, концепцію розвитку центральних теплових систем, доцільність використання альтернативної енергетики, а також програми та проекти підтримки Угоди мерів 2020-2030.

По завершенню конференції відбулися загальні збори АЕМУ. За результатами роботи Асоціація «Енергоефективні міста України» підготувала відозву до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України.
Ввечері учасники конференції, гості та жителі міста мали змогу послухати концерти дуету акордеоністів «Akko Vita» та органної музики «Енергія душі». Проведено урочистий велопробіг та екскурсію Славутичем.
20 червня конференція продовжує свою роботу в чотирьох паралельних секціях: «Практичні та фінансові аспекти термореновації будівель та переходу на європейські стандарти будівництва», «Координаціна зустріч Програми CoM-DeP та візити на об’єкти, де реалізується проект у Славутичі», «Нові програми GIZ у сфері енергоефективності», «ЕСКО-угоди та енергоменеджмент у бюджетній сфері».

21 червня для учасників Міжнародної конференції АЕМУ відбудеться технічний тур на Чорнобильську АЕС.
Заходи Європейського тижня сталої енергії організовано АЕМУ спільно зі Славутицькою міською радою за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні, проекту «Угода мерів Схід» (CoM East) та програми «Угода мерів – Демонстраційні проекти» (CoM-DeP), що фінансуються ЄС, а також проектів, що фінансуються Урядом Німеччини та впроваджуються GIZ.Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями:
мрия