1 Квітня 2018
1873
Перша школа Славутича святкує своє 30-річчя! Новобудова гостинно відчинила двері 1 квітня 1988 року. Юному місту тоді ще не було й року, а вже на проспекті Дружби народів виросла світла, сучасна школа, яка зустріла 55 учнів і 15 вчителів. Ювілей школи – це пам’ять і традиції, це ті педагоги...
Перша школа Славутича святкує своє 30-річчя! Новобудова гостинно відчинила двері 1 квітня 1988 року. Юному місту тоді ще не було й року, а вже на проспекті Дружби народів виросла світла, сучасна школа, яка зустріла 55 учнів і 15 вчителів. Ювілей школи – це пам’ять і традиції, це ті педагоги...
Перша школа Славутича святкує своє 30-річчя! Новобудова гостинно відчинила двері 1 квітня 1988 року. Юному місту тоді ще не було й року, а вже на проспекті Дружби народів виросла світла, сучасна школа, яка зустріла 55 учнів і 15 вчителів. Ювілей школи – це пам’ять і традиції, це ті педагоги, які щодня, переступаючи поріг цієї школи, сіяли й сіють розумне, добре, вічне. І для яких успіхи випускників – найвища нагорода. Перша школа – це рідний дім, колиска, гавань великої шкільної сім’ї – учителів, учнів, батьків!
Історія школи – це не лише історія вчителів, що працюють у ній, а й історія багатьох поколінь, що вийшли зі стін рідної альма матер і множили її славу своїми досягненнями. Випускники школи примножують здобутки рідного міста та рідної школи в усіх куточках України та за її межами. За 30 років школу закінчили 1993 учні, серед них 39 вихованців нагороджені золотою та срібною медалями «За високі досягнення у навчанні». Серед випускників школи є кандидати та доктори наук, відомі співаки й спортсмени, актори й журналісти, лікарі й тренери. Не можемо сьогодні не згадати справжніх патріотів своєї країни, які віддали життя, захищаючи територіальну цілісність рідної землі, випускників школи – Андрія Кириєнка та Івана Лєснікова.
Щорічно учні школи стають переможцями предметних олімпіад, інтелектуальних та творчих конкурсів, науково-дослідницьких робіт МАН. 1443 учнів здобули перемоги на міських олімпіадах та конкурсах, 131 мають досягнення на обласному рівні. За високі результати у ІІ (міському) етапі Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін школа виборює 1-е місце серед загальноосвітніх навчальних закладів міста протягом усіх років, а до Славутицького ліцею після 7-го класу за п’ять останніх років вступили 139 учнів, що також є кращим показником у місті. Наша школа – це простір розвитку, спілкування, навчання та виховання, єдиний навчальний заклад у Славутичі, який задовольняє потреби та замовлення на освітні послуги російськомовних громадян та громадян інших національностей.
Сьогодні це сучасний освітній заклад, в якому є оновлені бібліотека та читальна зала, два сучасних кабінети інформатики, конференц-зала, дві спортивні, тренажерна, тенісна зали, тир, їдальня, медичний кабінет, працює шкільний сайт http://coolschool1.at.ua/ та сторінка закладу на «Фейсбуці», життя школи відображається в шкільній газеті The Fist (англійською «перша»).
Але школа – це не стільки класи, кабінети, коридори, обладнання, це насамперед – діти, для яких і створюються належні умови навчання та відпочинку. Все працює для того, щоб допомогти дітям та юнакам бути щасливими у власному розвитку та самореалізації вже сьогодні. У кожного школяра є можливість реалізувати себе сповна. У нашій школі навчаються 651 учень у класах з українською та російською мовами навчання, створені класи з допрофільною та профільною підготовкою з української мови та географії. У навчальному закладі здійснюється інноваційна діяльність: школа бере участь у регіональному експерименті «Впровадження нового навчально- методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового Державного стандарту початкової загальної освіти», продовжує роботу за програмою розвивального навчання Ельконіна-Давидова з математики та російської мови, реалізує програму «Родинна твердиня», здійснює міжнародну співпрацю в рамках програми Європейської комісії «eTwinningPlus», у шкільній бібліотеці встановлений електронний інформаційний фонд «Шкільна електронна бібліотека «ШБІЦ-інфо», організатором і засновником якого є Український інститут нормативної інформації, проводяться цікаві заходи та свята, у шкільних коридорах, які прикрашені квітами, обладнанні місця для гри у шахи та настільний теніс. У навчальному закладі створені належні умови для навчання дітей з особливими потребами та навчання екстернів.
Учитель – не просто професія, це покликання. Навчальний процес у школі здійснюють 60 творчих особистостей. Із них 5 мають педагогічне звання «Учитель-методист», 11 – звання «Старший учитель», 4 нагороджені знаком «Відмінник освіти України», 1 – медаллю В. Сухомлинського, 39 вчителів мають вищу кваліфікаційну категорію. Свій досвід вчителі пропагують через шкільний сайт, сайт ММЦ, участь у міській та обласній педагогічних виставках, друкують власні наробки у фахових виданнях. Так, 168 робіт нагороджені дипломами І, ІІ, ІІІ ступенів щорічної міської педагогічної виставки «Освіта Славутича», 20 – занесені до Анотованого каталогу обласної виставки «Освіта Київщини», 42 матеріали надруковані у фаховій педагогічній пресі чи окремими виданнями. Загалом 21 педагог у різні роки стали лауреатами та переможцями міського та обласного етапів конкурсу фахової майстерності «Учитель року». За роки існування школи з’явились добрі традиції: свята «Ти уже першокласник, друже!», «Віват, 5-й клас!», Новорічні свята, 8 Березня, «Вечір зустрічі з випускниками», «День народження школи», «Посвята в читачі», спортивні змагання з волейболу на «Кубок пам’яті Ю. Л. Сивця».
Щороку в день народження школи вручаються грамоти переможцям серед учнів у номінаціях: «Кращий учень року», «Кращий спортсмен року», «Найбільш активний учень року», рейтингу поведінки «Найдисциплінований клас року». Оформлені стенди «Ними пишається школа» та « Активні учасники шкільного життя». У школі створені дитячі організації «Світлячки Славутича», «РУУШ», працює пришкільний табір «Сонечко» для учнів початкових класів.
Історія навчального закладу формувалась не один рік і не два. Своїми досягненнями школа завдячує талановитим керівникам, кожен з яких свого часу відіграв важливу роль в її становленні – В. В. Янковському (перший директор школи), Л. С. Ладижеву, В. І. Ченкову, А. О. Рябченко, С. Л. Турчина, Н. П. Швець. З березня 2016 року школу очолює Т. О. Мельник.
Колективу школи притаманні висока професійна майстерність, відповідальність, організованість, а одним з аспектів наших досягнень є тісна співпраця з батьківською громадою школи.
Ми пишаємося тим, що наша школа одна з кращих у місті, що сьогодні випускники минулих років приводять вже своїх дітей до нас. Без минулого нема майбутнього, й обов’язком нинішніх учнів є не лише берегти, а й примножувати історію школи, передавати її з покоління в покоління!
Н. М. ВІТКАЛОВА,
заступник директора школи з НВР